Zlín

Přestupy a spekulace o týmu FC Trinity Zlín.

Zlín pozastavil smlouvu Adamu Hlouškovi, který dluží 21 milionů korun ❌

6CRCLu2be46c52 2e84 4e49 a6da d5b1c7ed89d6
FOTO: fctrinityzlin.cz

Adam Hloušek (34) řeší vedle zdravotních problémů i finanční a kvůli dluhům kolem 21 milionů korun podal na sebe insolvenční návrh. Nejvíce dluží Ondřeji Čelůstkovi přes 7,5 milionu.

Nezávisle na tom mu byl ve ě pozastaven kontrakt platný do konce této sezony. Podle serveru iDnes.cz, který čerpal z veřejných zdrojů, pobíral Hloušek okolo 100 tisíc korun měsíčně a za rok 2022 vykázal příjmy ve výši necelého milionu korun.

Oficiální prohlášení klubu:

„Po zranění v utkání podzimní části sezony 2022/23 mu již zdravotní stav nedovolil hrát. Na základě dlouhodobější zdravotní nezpůsobilosti byla hráči výrazně upravena výše finančního plnění ze strany klubu. Vše nakonec vyústilo v operaci s výsledkem dlouhodobé zdravotní rekonvalescence čili nemožností plnění povinností profesionálního hráče. S nelehkou a zejména soukromou situací Adama Hlouška jsme srozuměni, ale vzhledem k její citlivosti nám nepřísluší se k ní plně vyjadřovat. S hráčem jsme stále v komunikaci.“

Zlín pustil Hrdličku do Třince. „Vrba sází na zkušenost“

Lukáš Hrdlička
FOTO: fotbaltrinec.cz

Záložník Lukáš Hrdlička (21) bude definitivně na jaře hostovat v druholigovém Třinci. Zelenou dostal od Zlína z toho důvodu, že v boji o záchranu chce trenér Pavel Vrba sázet na zkušenost.

hraje o záchranu a trenér Vrba se rozhodl sázet na zkušenější hráče. Dám do toho všechno, abych zde uspěl,“ řekl Hrdlička na klubovém webu. V pěti přípravných zápasech vstřelil tři góly. „Hlavní je, abych hrál, to je v mladém věku nejdůležitější. O místo v třinecké sestavě se musím poprat. Budu se snažit na hřišti, to už nechám na trenérech.“

Novou smlouvu na půl roku podepsal v Třinci také brankář Jiří Adamuška (29), který se vrátil po těžkém zranění kolena.

Vrba chce přivést Sáčka ze Sparty. Ten jednal o přestupu do Itálie

Michal Sáček je jedním z několika hráčů Sparty, kteří dostali od vedení letenského klubu zelenou k odchodu. Na konci sezony mu končí smlouva, která nebude prodloužena. Obrovský zájem o něj projevil Pavel Vrba, který ho trénoval právě ve Spartě.

„Sáček je pro mě velice kvalitní střední záložník nebo podhrotový hráč, nebránil bych se tomu,“ cituje Vrbu portál Sport.cz. by byl pro Sáčka překvapivou destinací, protože donedávna byl spojován s přestupem do italské , kde měl jednat s několika kluby. Nejvíce se spekulovalo o Spezii.

Michal Sáček

Zlín se dohodl se dvěma útočníky, Kozák a Balaj se dnes připojí k týmu

Libor Kozák a Filip Balaj jsou novými posilami Trinity , kterému mají pomoct na jaře vystřílet záchranu ve Fortuna lize. Ještě dnes se připojí na Maltě k týmu kouče Pavla Vrby.

„Zlín měl o mě velký zájem, což mě těšilo. Navíc se znám s Pavlem Vrbou a Zdeňkem Grygerou. Nechtěl jsem dlouho čekat. Chtěl jsem mít jasno, a to i vzhledem k tomu, že v létě čekáme rodinu,“ cituje Kozáka zlínský Deník. Na podzim působil ve Slovácku, kde se dohodl na ukončení smlouvy.

Balaj je hráčem polské Cracovie Krakov, odkud přichází na půlroční hostování. „Filip má velký potenciál, který se mu dařilo naplňovat zejména na Slovensku, díky čemuž se také dostal do polského Krakova a my věříme, že na toto opět naváže i zde,“ řekl generální manažer klubu Zdeněk Grygera na klubovém webu.

Pages: 12345