Mladá Boleslav

Přestupy a spekulace o týmu FK Mladá Boleslav.

Potvrzeno. Tomič přestoupil do Slavie, na jaře bude hostovat v Mladé Boleslavi

Tomic 2
FOTO: .cz

Hotovo, podepsáno. Slovenský pravý obránce Michal Tomič (23) je novou posilou pražské Slavie. Smlouvu podepsal do 30. června 2026 a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi, přesně jak inFOTBAL.cz včera informoval. Přestupní částku kluby podle dohody nezveřejnily, podle zdrojů inFotbalu se dostala přes 5 milionů korun.

„Naskytla se příležitost získat zajímavého perspektivního hráče před koncem smlouvy. Aby měl Michal herní praxi, stráví první půlrok na hostování v Mladé Boleslavi. Doufáme, že naváže na svůj zdařilý podzim ve Slovácku, kde podával výborné výkony na domácí scéně i v Konferenční lize. A od léta si vybojuje místo v kádru Slavie,“ řekl sportovní ředitel Jiří Bílek na klubovém webu.

„Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, jak je to náročné. O něčem jiném, než tomu bylo na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych byl pro Slavii platným hráčem a mohl oblékat sešívaný dres,“ dodal Tomič.

Olomouc se nedohodla s Jihlavou. Křišťal dorazí do Sigmy asi až v létě

hledala pravého obránce pro jaro, ale na zimním transferu Vojtěcha Křišťála (23) se podle iDnes.cz nedokázala s Vysočinou Jihlava domluvit. Krajní obránce tak dorazí až v létě, kdy mu vyprší smlouva, a od 1. července 2023 přestoupí jako volný hráč.

„Jihlavě jsme dali velice slušnou nabídku i na participaci z dalšího prodeje, ale jejich představy byly úplně jiné, a protože mu končí v létě smlouva, nechtěli jsme se do toho pouštět,“ řekl sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

Zákulisní informace nicméně hovoří o tom, že jednání nebyla utnuta úplně, a stále mohou pokračovat. Podle iDnesu chce Jihlava nahradit Křišťála Matějem Vlkem (20) z Mladé Boleslavi.

Tomič přestupuje do Slavie! Ale v týmu nezůstane, domlouvá se jiné angažmá

tomic 1
Koláž: inFotbal.cz

Slovenský obránce Michal Tomič (23) podle zdrojů inFOTBAL.cz přestoupí do pražské Slavie ještě tuto zimu. V pátek jede do Prahy na zdravotní prohlídku. A pokud dopadne úspěšně, podpisu smluv nebude nic bránit.

Tomičovi hrozilo, že si do léta ve Slovácku nezahraje ani minutu, ale problém bude tímto vyřešen. Hrát bude – akorát ne ve Slovácku a zřejmě nezůstane ani v kádru „sešívaných“ pro jaro. Obratem je domluveno hostování v Mladé Boleslavi do konce sezony.

Jak se podařilo inFotbalu zjistit, přestupní částka se pohybuje kolem 5 milionů korun. Slušná kompenzace za končící smlouvu 30. června.

27. ledna: Slavia řeší ještě jeden nečekaný přestup – a Slovácko bije na poplach

Pardubice si půjčily z Mladé Boleslavi útočníka Krobota

Útočník Mladé Boleslavi Ladislav Krobot (21) bude na jaře hostovat v Pardubicích. V novém dresu už odehrál generálku se Žižkovem (3:1) a vstřelil gól. „Mám rád tvrdou, důraznou a emocionální hru. A na hřišti jsem trochu blázen. Nejlépe se cítím asi jako hrotový útočník. Zvládnu zahrát i podhrotového útočníka, dřív jsem býval střední záložník. Křídla a kraje mi moc nejdou, ale ve středu hřiště se cítím dobře kdekoliv. S výjimkou pozice stopera,“ popsal se Krobot na klubovém webu.

Pages: 123456