Teplice

Přestupy a spekulace o týmu FK Teplice.

Teplice odmítají, že měl Jarošík na Spartě ultimátum

Šéf FK Pavel Šedlbauer se vyjádřil na klubovém webu ke spekulacím, podle kterých o odvolání trenéra Jiřího Jarošíka rozhodla porážka na Spartě.

„Jiří Jarošík s žádným ultimátem do zápasu na Spartě nevstupoval. Dát takové ultimátum vzhledem ke stoupající kvalitě Sparty a našim problémům by mohl dát jen hlupák. Jeho odvolání je důsledkem výkonů a výsledků mužstva v celé jarní části sezóny, obava z frustrace by mohla dále prohloubit naši výkonnostní krizi. Na základě toho jsme přistoupili k reakci v podobě odvolání trenérského týmu, abychom měli dostatek prostoru pro nalezení náhrady před tím, než se mužstvo začne připravovat na důležitý zápas s Brnem. Logicky jsme nějakou dobu diskutovali varianty řešení.

Další lží, která v pravidelné rubrice na serveru Seznam Zprávy zazněla, je informace, že měl Zdenko Frťala podepsanou smlouvu už před utkáním na Spartě. První schůzka s panem Frťalou proběhla až v neděli v podvečer a na ní jsme řešili jeho působení u A mužstva.“

Frťala vedl první trénink Teplic: Nebudeme hrát jako Barcelona

Zdenko Frťala
FOTO: fkteplice.cz

Zdenko Frťala, nový kouč Teplic, v úterý poprvé vedl trénink prvního týmu. Má jasnou vizi, kterou chce Sklářům vštípit. „Všichni bychom se chtěli prezentovat nasazením, jaké má , a držením míče, jaké má . Ale trenér musí vybrat to, na co ten tým má,“ cituje Frťalu Teplický Deník.

Pokoušet se o fotbal, který se hraje na Camp Nou, není s aktuálním kádrem a rozpoložením Teplic reálné.

„Všichni k sobě musíme být upřímní a otevření. Zlepšení nepřijde bez tréninkového zaujetí, bez toho nelze být úspěšný. Nemůžu slíbit lidem, že najednou budeme hrát jako Barcelona. Pro mě bude priorita, aby hráči nechali na hřišti vše. Body nám bude nosit to, jak hráči budou schopni plnit úkoly, jak budou dodržovat základní principy. Na hřišti bude tým prezentovat naši práci. Hlavně hráči si musí uvědomit, že když budou na tréninku pracovat na sto procent, tak za to budou odměnění. Vycházím z toho, že jak trénuješ, tak hraješ.“

Teplice: Zdenko Frťala se stal novým trenérem

Hotovo, podepsáno. Po vyhazovu Jiřího Jarošíka se Zdenko Frťala stal novým hlavním trenérem Teplic. Jeho asistenty budou Ondřej Prášil a Jan Rezek. Frťala dosud působil na pozici šéftrenéra mládežnické akademie. Dříve koučoval Varnsdorf, nebo .

Jeho absolutním úkolem je zachránit v Teplicích českou nejvyšší soutěž. Smlouvu má jako klasický zaměstnanec na dobu neurčitou.

„Zdenko Frťala byl pro nás v tomto směru prioritním řešením a nakonec také jednoznačnou volbou. Vnitřní prostředí a chod klubu zná ze svého působení u naší mládeže dokonale a právě to by mu mělo velmi složitou sportovní situaci našeho A-týmu alespoň trochu ulehčit,“ vysvětlil na klubovém webu ředitel Teplic Rudolf Řepka.

„Jsem připraven na sebe vzít velkou zodpovědnost, působím v klubu druhým rokem a jsem vděčný, že klub zvolil mě za hlavního trenéra. Jako první budu chtít mluvit se všemi hráči, protože momentálně to bude hodně o mentálním nastavení. V každém zápase se budeme chtít prezentovat stylem hry, aby fanoušci odcházeli ze zápasů s pocitem, že hráči nechali na hřišti všechno,“ uvedl Frťala.

Pravda o Jarošíkovi: Vyhazov byl připravený. Teplice mu nic neřekly

Jiří Jarošík

Jiří Jarošík už není trenérem Teplic. Odvolán byl po sobotní prohře 1:4 se Spartou, ale rozhodnutí bylo podle informací inFOTBAL.cz učiněno v minulém týdnu ještě před zápasem.

„Vyhazov byl připravený a výsledek na Letné hrál jen malou roli v tom smyslu, že by se Jirka těžko vyhazoval, kdyby tam zázrakem s Teplicemi vyhrál. Jen by to jeho odvolání trochu oddálilo,“ řekl dobře informovaný zdroj inFotbalu.

POKRAČOVAT »
Pages: 12345