Mikloško mě zklamal, řekl Vrba. Trénovat chce od příští sezony. Českou ligu nevyloučil

Jiří Šlehofer, 11. 02. 10:57
FC Baník Ostrava
Pavel Vrba
FOTO: fczlin.com

Pavel Vrba se vrátí k trénování nejdříve od příští sezony. Podle svých slov bude připravený převzít některý z týmů, který o něj bude mít zájem. Zdůraznil ale, že výběr bude z jeho strany pečlivější. A to zejména po zkušenostech s posledními štacemi ve ě a Baníku Ostrava.

Reklama

„O (sportovním řediteli Baníku Luďku) Mikloškovi se nechci ani bavit. Byl jsem tenkrát překvapený. Nikdy mi nic takového do očí neřekl, najednou se o mně takto vyjadřoval v médiích. Znal jsem ho jako mladého kluka, který byl fajn. Zklamal mě. Nepotřebuju ho vidět,“ řekl Vrba v rozhovoru pro sport.cz.

Mikloško kritizoval bývalého kouče Baníku na podzim 2022, kdy se rozhodl s ním rozvázat spolupráci. Tehdy řekl, že „v týmu neviděl žádný život a energii, že mužstvo není zdravé a že je za to zodpovědný právě trenér“.

Netrvalo dlouho a Vrba zakotvil ve Zlíně. První půlrok nehodnotí bývalý kouč české , Sparty či Viktorie negativně. Se svými svěřenci dokázali zachránit nejvyšší soutěž. „Jenže pak přišly kroky, které jsem nepochopil. Odešlo jedenáct hráčů, ale nepřišla adekvátní náhrada. A stalo se, co se stalo,“ nechápe.

Nyní si užívá volno a roli dědy, ovšem od léta je připravený znovu pracovat.

Reklama

„Sem tam mě někdo z této oblasti kontaktuje,“ odvětil sport.cz na otázku, zda by ho lákal arabský svět. „Záleží samozřejmě na klubu. Mám problém, že z cizích jazyků umím dobře jenom rusky. Neříkám, že bych nedokázal vést trénink v angličtině, ale nejvíc by mě lákaly přilehlé země – , . Jsou blízko, v obou se domluvím.“

A co česká liga?

„Poslední dvě angažmá (v Baníku a Zlíně) jsou pro mě obrovským ponaučením. Asi bych si už pečlivěji vybíral a nešel nikam po hlavě. Nevylučuju vůbec nic.“