Chance Liga
reklama
18:38
logo
FK Teplice OHLASY
18:38
FK Teplice · OHLASY

Vachoušek potvrdil, že syn Tadeáš pokračuje ve Zbrojovce. Co posily pro Teplice? Pan majitel řekl jasně, že do dvou hráčů jdeme

Štěpán Vachoušek
Specifickou kapitolou je pro sportovního ředitele Teplic Štěpána Vachouška osud jeho vlastního syna Tadeáše Vachouška (22), který bude i v nadcházející sezoně oblékat dres Zbrojovky Brno. „Už od zimy byla jasně daná klauzule, že když postoupí do ligy, tak tam na hostování zůstane,“ vysvětlil setrvání nadějného útočníka u nováčka Chance ligy.
Vzájemný ligový souboj tak bude mít pro rodinu zvláštní náboj, ačkoliv dohoda přímý start proti mateřskému klubu Vachouškovi mladšímu zakazuje. „Proti Teplicím sice nebude moct hrát, ale teď je to prostě Brňák, takže je to soupeř, kterého budeme chtít porazit,“ řekl novinářům Vachoušek starší.
Jinak potvrdil, že severočeský klub má od majitele Milana Kratiny zelenou k dalším investicím do kádru. Přijít by měli ještě dva hráči do základní sestavy.
„Řeší se to přestup od přestupu. Komunikujeme to s ředitelem Rudou Řepkou a panem Kratinou. Noví hráči by měli přijít za peníze a pan majitel jasně řekl, že do toho chceme jít,“ pochvaluje si Vachoušek podporu vedení. Teď podle něj půjde hlavně o to, zda se vyhlédnuté posily podaří na Stínadla skutečně dotáhnout.
Získat kvalitní fotbalisty je však v současném konkurenčním prostředí nesmírně složité. Klubový skauting sice chrlí jedno jméno za druhým, realita trhu je ale pro Teplice neúprosná.
„Každý chce posilovat, každý chce hráče. Je jich čím dál míň, a když si pro někoho jdete, tak nejste sami. Je tam dalších pět klubů,“ popisuje Vachoušek neustálou přetahovanou. Připomíná také propastný rozdíl mezi drahým a skutečně kvalitním hráčem. V době, kdy jsou konkurenti ochotní utrácet miliony, je podle něj přesvědčování vyhlédnutých posil stále těžší disciplínou.
Posílit potřebují Teplice ještě defenzivu, kde přišly hned o tři hráče. Denis Halinský (22) a Emmanuel Fully (20) se vrátili zpět do Slavie a litevský obránce Nojus Audinis (20) si navíc přetrhl přední zkřížený vaz a čeká ho osm až deset měsíců dlouhá pauza.
„Zatím jsme přivedli dva obránce, takže jeden nám pořád chybí. O jednoho hráče do defenzivy máme aktuálně zájem,“ vypočítává sportovní ředitel. Kromě toho pátrá také po ofenzivnější typologii – ideálně na pozici křídla nebo klasické desítky. Už dříve se spekulovalo o zájmu o Marcela Čermáka (27) z Dukly.
V souvislosti s hledáním elitního stopera padl i dotaz na Filipa Panáka (30), který nakonec zůstává ve Spartě, ale nastupovat bude za její B-tým. Teplice o této variantě sice věděly, ale z ekonomických důvodů byla nerealizovatelná.
„Nějaké informace jsme měli, ale pro nás by to asi bylo neúnosné. Je to kvalitní hráč, který si prošel těžkým obdobím, ale ve Spartě hrál v základu. Měl nějaký plat, který mu tady nejsme schopní dát,“ přiznal otevřeně Vachoušek s tím, že letenský klub nastalou situaci s hráčem vyřešil nejlépe, jak mohl.

Vachoušek o nových posilách

Oskars Vientiess (23)
"Sledovali jsme ho celý půl rok v Chrudimi. Zaujal nás klidem na míči i organizací. Na to, že je to cizinec, tak do druhé ligy vplul velmi dobře."

Denys Taraduda (25)
"Prošel Michalovcemi, Trnavou a velmi dobře hrál teď půl roku v Prešově. Věříme, že to tady potvrdí. Je to důrazný hráč, který se nebojí soubojů. Věřím, že náročnou českou ligu bude zvládat."

Artem Garzha (19)
"Artem je ofenzivní hráč, mladý kluk. Na svůj věk má odehráno už dost zápasů v mužském fotbale a v první lotyšské lize. Dával góly, měl asistence. Věřím, že se tady bude dál rozvíjet. Nechci odhadovat, jak dlouho mu může trvat se tady aklimatizovat, ale věřím, že to bude rychlé."

18:30
logo
SK Slavia Praha OHLASY
18:30
SK Slavia Praha · OHLASY

Rezerva Slavie začala přípravu i s novým trenérem. V realizačním týmu je víc změn

B-tým Slavie Praha odstartoval přípravu před další sezonou v druhé lize. Nový realizační tým vede trenér Tomáš Heidenreich, jehož asistenty se stali Jaroslav Machač (dosud trenér U20) a Tomáš Wolf (trenér U13).
Z týmu U20 se k rezervě přesunul také analytik Mirek Malata. Brankáře bude mít nadále na starosti Ondřej Volšík.
"Béčko" čeká soustředění v Písku a čtyři přípravná utkání.

Realizační tým B-týmu Slavie:

Hlavní trenér: Tomáš Heidenreich
Asistenti trenéra: Jaroslav Machač, Tomáš Wolf, Ivo Knoflíček
Trenér brankařů: Ondřej Volšík
Kondiční trenér: Václav Nykodým
Analytik: Mirek Malata
Videoanalytik: Emil Cienciala
Masér: Pavel Síla
Fyzioterapeuti: Ján Pisarčík, Michal Neuwirth
Kustod: Michal Klesa
Vedoucí týmu: Petr Rak
Psycholog: Martin Macháček
Tiskový mluvčí: Patrik Jíra
Nutriční specialistka: Veronika Kuncířová

18:20
logo
RB Lipsko OFICIÁLNĚ
18:20
RB Lipsko · OFICIÁLNĚ

Nový vládce na lavičce RB Lipsko. Bundesligový klub převzal Demichelis

Martín Demichelis
Novým trenérem RB Lipsko se stal Martín Demichelis. Pětačtyřicetiletý argentinský stratég, který naposledy působil na lavičce španělské Mallorky, podepsal s bundesligovým klubem kontrakt do 30. června 2028.
Vedení ambiciózního celku si od nového kouče slibuje především cenný mezinárodní přesah a posun na další úroveň. „Martín přináší zkušenosti z nejvyšší úrovně v Evropě i obou Amerikách. Spojuje jasnou filozofii s intenzitou a vynikající odborností. Jsme přesvědčeni, že týmu dodá čerstvý impuls a sehraje klíčovou roli v našem dalším rozvoji,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Marcel Schäfer.
Sám Demichelis přiznal, že ho při jednáních okamžitě přesvědčila sportovní vize klubu.
„Chci vytvořit tým, který bude hrát odvážný, intenzivní a vzrušující fotbal, převezme na hřišti zodpovědnost a svou vášní bude inspirovat fanoušky. Lipsko má jasnou identitu a talent, což je přesně ta výzva, kterou jsem hledal,“ uvedl nadšeně argentinský trenér.
Někdejší vynikající obránce se rovněž těší na to, až povede své nové svěřence v prestižní Lize mistrů.
„Měřit se s těmi nejlepšími v Evropě je neuvěřitelná výzva a přesně to místo, kam Lipsko se svými ambicemi a kvalitou patří. Nemůžu se dočkat, až zažijeme tyto výjimečné fotbalové večery,“ dodal.
18:09
logo
SK Sigma Olomouc OFICIÁLNĚ
18:09
SK Sigma Olomouc · OFICIÁLNĚ

Do Sigmy se vrátil bývalý kapitán. Beneš bude hrát za B-tým

Vít Beneš
Sigma Olomouc hlásí velezkušenou posilu do rezervního týmu. Smlouvu s Hanáky podepsal Vít Beneš (37), jenž se po dvou letech v Jihlavě vrací do Sigmy. V B-týmu bude pomáhat mladším fotbalistům v dalším rozvoji.
„Jsme rádi, že můžeme Víťu přivítat zpátky. V B-týmu bude plnit roli zkušeného hráče, vedle nějž se mohou ti mladší zlepšovat a růst. Vidíme v něm také do budoucna přesah směrem k trenérské práci, už nyní se zapojí do postových tréninků v naší akademii,“ řekl ředitel rozvoje fotbalu Michal Hrubý pro klubový web.
„V Sigmě jsem strávil kus života a přirostlo mi to tady všechno k srdci. Jsem moc rád, že se můžu zase vrátit do klubu zpátky. Moc se na to těším a věřím, že se nám bude dařit,“ prohlásil Beneš.
Za Olomouc nastoupil v české nejvyšší soutěži do 134 utkání. Teď ho čeká třetí liga.
REKLAMA
reklama
17:41
logo
Chance LIGA OHLASY
17:41
Chance LIGA · OHLASY

České kluby dostanou od LFA víc peněz. Karviné byla výplata pozastavena

Chance Liga
LFA potvrdila navýšení příjmů profesionálních soutěží. Díky příznivým hospodářským výsledkům se jedná o nárůst v řádu nižších desítek milionů, uvedl obchodní a marketingový ředitel asociace Daniel Hajný na tiskové konferenci po ligovém grémiu v Praze.
Peníze rozdělí mezi kluby, pouze Karviné, kterou etická komise za ovlivňování zápasů vyloučila z první ligy, byla výplata pozastavena.
Slezané se proti verdiktu etické komise odvolali, ligové grémium ale na jejich případ zareagovalo i z ekonomického hlediska. Každý účastník nejvyšší soutěže dostává od LFA minimálně 24 milionů korun. Klubům, které budou vyšetřovány z podobných důvodů jako Karviná, budou tyto peníze pozastaveny a mohou o ně přijít.
"Kluby si dnes drtivou většinou, takřka stoprocentně, odhlasovaly, že pokud nějaký klub bude vyšetřován etickou komisí za podobné skutky jako Karviná, nebude po dobu do vynesení pravomocného rozsudku dostávat výplaty finančních prostředků. Karviné bude výplata pozastavena," řekl výkonný ředitel asociace Tomáš Bárta.
Asociace zajistila navýšení finančních příjmů pro kluby první a druhé ligy. "Hospodářské výsledky jsou příznivé. Jedná se o nárůst v řádu nižších desítek milionů, rozdělení mezi kluby se řeší," uvedl Hajný.
Za minulou sezonu navíc dostanou prvoligové kluby dodatečný bonus tři miliony korun a druholigové přibližně půl milionu korun.
Od 1. července začnou platit některé nové partnerské smlouvy, díky členství LFA v organizaci European Leagues se také podařilo vylepšit podmínky v oblasti práv pro sázkové společnosti.
Další finanční prostředky přinese nově uzavřená dohoda na prodej sestřihů z ligových utkání.
"Další navýšení příjmů, které můžeme rozdělit mezi kluby, je pro nás velmi důležitou zprávou. Je to potvrzení, že systematická práce s ligovým produktem a právy má konkrétní dopad na ekonomickou stabilitu českého profesionálního fotbalu. Zároveň se ukazuje, že partneři vnímají jeho rostoucí obchodní hodnotu," řekl Hajný.
6. 6.
07:12
logo
Reklamní sdělení
6. 6. 07:12
Reklamní sdělení

Otestuj Hyundai a vyhraj! 3x PlayStation 5 a další hodnotné ceny

Hyundai otestuj
Domluvte si zkušební jízdu s TUCSON GO Czech!, i30 GO Czech! nebo dalšími modely Hyundai.

17:30
logo
Bologna OFICIÁLNĚ
17:30
Bologna · OFICIÁLNĚ

Tomaševič prodloužil smlouvu s Boloňou a šel hned na hostování

Bodin Tomaševič (20) se s italskou Boloňou domluvil na smlouvě do roku 2029. Zároveň byl poslán na hostování, v následující sezoně bude mladý obránce hrát druhou ligu za Mantovu.
17:12
logo
Itálie OHLASY
17:12
Itálie · OHLASY

Italský fotbal má nového prezidenta. Chci zahájit novou éru, říká Malago

Giovanni Malago
Novým prezidentem Italského fotbalového svazu (FIGC) se stal Giovanni Malago, někdejší šéf národního olympijského výboru CONI a předseda organizačního výboru letošních zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Sedmašedesátiletý funkcionář v čele svazu nahradil Gabrieleho Gravinu, který odstoupil na začátku dubna po neúspěchu italské reprezentace v play off kvalifikace o postup na mistrovství světa.
Malago dostal na mimořádném volebním kongresu FIGC v Římě 68,58 procenta hlasů. Zástupce amatérského fotbalu Giancarlo Abete, který FIGC předsedal v letech 2007 až 2014, získal 29,17 procenta.
"Doufám, že zopakuji minulé úspěchy a zahájím novou éru fotbalu," řekl Malago po zvolení s odkazem na své vydařené působení v olympijském hnutí. "Vždycky jsem měl jen jeden cíl: udělat Itálii velkou. Myslím, že ti, kteří mě podporují, věří, že to, čeho jsem dosáhl, se dá zopakovat s Italskou fotbalovou federací," dodal.
Jeho předchůdce Gravina stál v čele FIGC od roku 2018, kdy vystřídal Carla Tavecchia, jenž rovněž skončil po neúspěchu v kvalifikaci MS. O tři roky později Italové vyhráli mistrovství Evropy, ale v baráži o postup na světový šampionát 2022 prohráli se Severní Makedonií.
Letos se scénář opakoval v kvalifikačním play off v Bosně. "Azzurri" se tak stali jedinými bývalými světovými šampiony, kteří se nezúčastní tří finálových turnajů v řadě.
Malago by měl nyní vyvést italský fotbal z krize a jeho zástupci mu věří.
Již před oficiálním oznámením kandidatury získal podporu klubů z první i druhé ligy, stejně jako hráčské a trenérské asociace. Jedním z prvních úkolů bude najít nového trenéra a nástupce Gennara Gattusa, který po neúspěchu v kvalifikaci rezignoval stejně jako většina realizačního týmu reprezentace.
16:15
logo
FC Slovan Liberec JEDNÁNÍ
16:15
FC Slovan Liberec · JEDNÁNÍ

Přestupová bomba. Bořil odchází ze Slavie a bude hrát v české lize za… Slovan Liberec!

Jan Bořil
Tak tohle nikdo nečekal. Český přestupový trh se otřásl v základech. Jan Bořil (35), dlouholetá opora pražské Slavie, opouští řady českého mistra a po skončení smlouvy na konci června zamíří podle informací inFotbal.cz jako volný hráč do Slovanu Liberec.
Bořil dostal nabídku na pokračování v Edenu, kde mohl být hrajícím trenérem a kapitánem B-týmu a jako první asistent. Tím by si postupně budoval v klubu novou pozici, jako to dříve udělali Jiří Bílek, Stanislav Tecl nebo Přemysl Kovář.
Zkušený fotbalista to ale odmítl, protože chce hrát ještě ligu.
Nabídek měl víc. Už dříve se spekulovalo o zájmu Mladé Boleslavi, kam by se vrátil po deseti letech. Chtěl ho také Jaroslav Köstl, který trénuje na Slovensku Ružomberok, ale nedokázal mu nabídnout odpovídající platové podmínky.
Uspěl až Liberec, který navzdory příchodu Lukáše Hůlky (31) z Bohemians hledal dalšího zkušeného hráče do mladé kabiny. A Bořila chtěl dlouhodobě. Akorát kvůli trestu z minulé sezony od disciplinární komise nestihne první kolo proti Viktorii Plzeň.
Za Slavii odehrál 289 soutěžních zápasů, ve kterých zaznamenal 16 gólů a 25 asistencí.
REKLAMA
reklama
16:14
logo
SK Sigma Olomouc OHLASY
16:14
SK Sigma Olomouc · OHLASY

Hapal promluvil o hledání nového trenéra: Nenašli jsme nic podle našich představ. Jak skloubí dvě pozice?

Pavel Hapal
Pavel Hapal nakonec zůstal na lavičce Sigmy Olomouc a v moravském klubu tak bude na dvou pozicích - hlavního trenéra a generálního sportovního ředitele. Na začátku přípravy před novináři okomentoval dlouhé hledání posil do realizačního týmu i to, jak bude stíhat obě funkce.
Sigma hledala podle Hapala nového kouče od odvolání trenéra Tomáše Janotky. "Nakonec jsme se dohodli na tom, že zůstanu u týmu já, takže zůstávám v roli sportovního ředitele i hlavního trenéra," vysvětlil kouč Olomouce.
Ten věří, že nebude muset nijak často upřednostňovat jednu pozici před druhou.
"Jde především o ten tréninkový proces. Když budu muset řešit něco jako sportovní ředitel, a nebudu moct na trénink, což by se nemělo stávat často, tak chci být dostatečně zastoupený," prohlásil Hapal.
Jeho setrvání v roli hlavního trenéra prý původně nebylo v plánu. K týmu přišel dočasně v polovině dubna, kdy nahradil již zmiňovaného Tomáše Janotku. Po dlouhém hledání náhrady se rozhodlo, že na lavičce zůstane Hapal.
"Tohle nebyla od počátku naše myšlenka. Trenéři, které jsme si vytipovali, byli pod kontrakty a nebylo jednoduché je vyvázat."
"S vedením jsme si řekli, že se chceme opřít o zkušenějšího trenéra. Nenašli jsme nic, co by bylo podle našich představ," řekl Pavel Hapal.
Tým lidí kolem něj by mohl rozšířit Radim Kučera. Sigma tuto možnost řeší a podle trenéra je docela reálná. "Chtěl bych ho mít co nejblíž k sobě, takže i v pozici pojítka mezi mnou a týmem."
Generální sportovní ředitel a trenér v jedné osobě zároveň potvrdil, že se Sigma Olomouc i nadále snaží získat Daniela Baráta (19) ze Slovácka.
15:18
logo
FC Slovan Liberec OFICIÁLNĚ
15:18
FC Slovan Liberec · OFICIÁLNĚ

Mikula bude pokračovat v Liberci, se Slovanem prodloužil smlouvu

Jan Mikula
Zkušený obránce Jan Mikula (34) podepsal novou smlouvu se Slovanem Liberec. Původní kontrakt mu měl vypršet na konci června, teď má svou budoucnost v severočeském klubu pojištěnou do konci další sezony.
Čtyřiatřicetiletý defenzivní univerzál je hráčem Liberce od roku 2017, ve Slovanu tak bude kroutit desátou sezonu.
Mikula za tým odehrál 274 soutěžních utkání, vstřelil 11 branek a přidal 22 asistencí.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist