Baník Ostrava

Přestupy a spekulace o týmu FC Baník Ostrava.

Trenéři v ohrožení: Bílek nepřišel na rozhovor, Hapal se řešil na tribuně

Pavel Hapal a Michal Bílek

Pavel Hapal a Michal Bílek mají hlavu na špalku – a jejich kluby musejí rozhodnout, jestli je seknou. Hned, na konci sezony, nebo vůbec.

Přichází reprezentační pauza, během které v minulosti vždy docházelo k nejvíce změnám na trenérských postech tak, aby noví kouči měli více času seznámit se s hráči a pokusili se během krátké doby aplikovat svoje taktické vychytávky s okamžitým dopadem na výsledky.

POKRAČOVAT »

V Baníku začaly změny. Jako první končí Hapalův asistent David Oulehla

Není to tak, že se v Baníku Ostrava vůbec nic neděje. Vedení klubu reaguje na nepříznivé výsledky a zvažuje mnoho změn, kterými by mužstvo dokázalo nakopnout.

Hlavní trenér Pavel Hapal (zatím) na své pozici zůstává a připravuje tým na klíčový zápas s Českými Budějovicemi. V úterý večer však skončil jeho asistent David Oulehla. Jako první o tom informoval novinář Michal Kvasnica, posléze to potvrdil klub s tím, že šlo o „vzájemnou dohodu“. Oulehla však preferoval zůstat do konce sezony. „Ale to by nemělo smysl,“ uvedl sportovní ředitel Luděk Mikloško.

Spekuluje se, že jestli Baník nezvládne sobotní utkání, čekají ho další změny. A možná podstatně výraznější.

„David Oulehla přišel a otevřeně nám sdělil, že by se chtěl od léta naplno věnovat trenérské práci v roli hlavního trenéra a že proto v Baníku pro příští sezonu pokračovat nebude. Přání Davida Oulehly samozřejmě respektujeme, ale v takovém případě by jeho pokračování v realizačním týmu nemělo smysl. My potřebujeme, aby se každý člen realizačního týmu stoprocentně koncentroval jen na práci v Baníku. Myšlenky na hledání nového angažmá a na jeho přípravu stoprocentní nasazení neumožňují, proto jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ řekl Mikloško pro klubový web.

Baník pustil brankáře Murina do Vítkovic

Gólman Radovan Murin (23), který je kmenovým hráčem Baníku Ostrava, bude na jaře hostovat v třetiligovém MFK Vítkovice.

Matěj Šín prodloužil smlouvu s Baníkem do roku 2025

Talentovaný odchovanec Baníku Ostrava Matěj Šín (18) podepsal novou smlouvu s platností do 30. června 2025. Po těžké nemoci, kterou překonal, pokračuje jeho kariéra vzestupným tempem, a dočkal se odměny.

„Jsme za to nesmírně rádi. Pro mě je Matěj vzor velkého bojovníka a příklad hráče, které bychom chtěli vychovávat v naší akademii v co největším počtu. Je dobře nastavený, nebojí se hrát, má předpoklady, aby byl velmi užitečným hráčem. Těší mě, že s ním můžeme počítat do dalších sezon,“ řekl šéf sportovního úseku Luděk Mikloško pro klubový web.

„Matěj Šín vybojoval svůj hlavní zápas mimo fotbalové hřiště a zaslouží obrovsky respekt za to, s jakým klidem a morální silou se s těžkou nemoci popral. Nyní už sto procent pozornosti věnuje fotbalu a potvrzuje, ze jednoznačně patří mezi největší talenty českého fotbalu. Baník v něm vychoval moderního ofenzivního hráče, se skvělou technikou a výjimečným fotbalovým myšlením. Nepochybuji o tom, ze v něm roste fotbalista s jednoznačně mezinárodním potenciálem,“ doplnil Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest.

Pages: 12345678