Je hotovo. Pavel Šulc (24) se stal hráčem Olympique Lyon. Francouzský klub podepsal s českým ofenzivním záložníkem smlouvu do roku 2029.
Viktoria Plzeň za Šulce inkasuje v základu 7,5 milionu eur + 2,5 milionu eur v bonusech. K tomu se připočte 15 % ze zisku z dalšího přestupu.
S Viktorií se Šulc loučí po 14 letech. Za A-tým odehrál 167 zápasů, vstřelil 47 branek a přidal 31 asistencí.
„V první řadě si hrozně vážím toho, co jsem s Viktorkou prožil,“ loučí se Pavel Šulc s plzeňskými fanoušky.
„Mám s klubem titul, zahrál jsem si úžasné zápasy v Evropě a nikdy nezapomenu na vztah s fanoušky, kteří byli skvělí. Chtěl bych všem moc poděkovat za podporu a věřím, že budeme i na dálku pořád v kontaktu.“
„Jasně jsme si s panem Šádkem řekli, že nabídka musí být pro obě strany zajímavá a z velkého klubu hrajícího prestižní soutěž. To vše Lyon splňuje, hodně o mě stál jeho trenér, takže se nyní vše dotáhlo.“
„Viktorce budu pořád fandit a přál bych si, aby fanoušci chodili na fotbal v co nejvyšším počtu. Jsem hrdý na to, co se tady podařilo vybudovat a kam se to tady posunulo. Plný stadion, skvělá atmosféra, to je to, co dělá Viktorku Viktorkou a věřím, že to tak bude pokračovat,“ dodává Šulc.
« Coupe mulet, frappe de mule »
— Olympique Lyonnais (@OL) August 4, 2025
Bienvenue à l’OL, Pavel Šulc 🔴🔵 pic.twitter.com/nLbUXPhVTX
Chance Liga








































































