Česká reprezentace přišla o další z dlouholetých opor. Po Patriku Schickovi (30) se rozhodl kariéru v národním týmu ukončit také obránce Tomáš Holeš (33).
„Mít možnost rozloučit se s národním dresem po mistrovství světa by měl být pomyslný vrchol reprezentační kariéry každého sportovce. I když to aktuálně nevnímám jako nejvhodnější příležitost, věřím, že s odstupem času na to budu vzpomínat v hezčím světle,“ rozloučil se na svém Instagramu.
Slávistický obránce prohlásil, že o svém konci byl rozhodnutý už před šampionátem a že ani případné lepší umístění by nic nezměnilo.
„Na hřišti máte na správné rozhodnutí zlomek vteřiny, a pak si kolikrát vyčítáte, co všechno šlo udělat jinak. Nechtěl jsem se proto rozhodovat na základě emocí a s přesvědčením, že půjde o mé poslední zápasy za reprezentaci, jsem na turnaj odjížděl a nezměnilo by ho nic s ohledem na výsledek,“ napsal zkušený zadák.
V dresu české reprezentace nastoupil třiatřicetiletý fotbalista do 43 zápasů, ve kterých si připsal 2 branky a 1 asistence.
„Děkuju spoluhráčům a všem trenérům, kteří mi dali důvěru a mohl díky nim okusit fotbal na mezinárodní úrovni. Děkuji fanouškům za jejich podporu za každé situace! V neposlední řadě chci poděkovat své rodině, že ve mně vždy věřila a vytvářela mi podmínky, abych mohl mít čistou hlavu a odevzdat vždy maximální výkon. I když se teď budu soustředit už jenom na klubové povinnosti, nároďák budu mít vždy v srdci,“ uzavřel Holeš.
Chance Liga








































































