Kouč USA Mauricio Pochettino jedná o nové smlouvě. Současný kontrakt vyprší po konci probíhajícího mistrovství světa, kde Američany už ve středu čeká úvodní zápas vyřazovací fáze proti Bosně a Hercegovině.
Vedení americké asociace chce bývalého trenéra Chelsea či Tottenhamu udržet a prodloužit s ním spolupráci na další čtyřletý cyklus, který vyvrcholí světovým šampionátem v roce 2030. Návrh už je na stole, informuje The Athletic. Finální rozhodnutí padne po letošním MS.
Argentinský taktik je přitom neustále spojován se zájmem nejrůznějších evropských klubů. Nedávno sice popřel, že by osobně jednal o trenérském postu v AC Milán, kam nakonec zamířil Rúben Amorim, ale připustil, že jeho agenti mohli podobné schůzky absolvovat.
V uplynulých měsících se spekulovalo také o jeho spojení s Brentfordem nebo o senzačním návratu do Tottenhamu, což ovšem sám trenér označil za nerealistickou variantu.
Generální ředitel americké asociace JT Batson si pochvaluje, že byl Pochettino ohledně nabídek odjinud vždy „neuvěřitelně transparentní“. Podle něj měl uznávaný kouč hned několik možností, ale chtěl působit u amerického národního týmu, protože prý celému projektu obrovsky věří.
Chance Liga








































































