Baník Ostrava se dohodl na příchodu zahraniční posily do ofenzivy. Smlouvu s aktuálně předposledním týmem Chance Ligy podepíše Lauri Laine (20). S informací přišel portál Futishuhut, zdroje inFotbal.cz potvrzují, že bylo dosaženo dohody.
Ofenziva je pro Baník především od příchodu trenéra Tomáše Galáska problémem, finský křídelník ale není hráčem, který by měl nabídnout okamžitou pomoc.
Je to posila pro budoucnost, na hotových hráčích, kteří pomůžou v těžkých jarních bojích A-týmu, klub intenzivně pracuje. V zákulisí se mluví o tom, že by se brzy mohlo něco urodit i v tomto směru.
20letý Fin je druhou zimní posilou Baníku. Po letní dohodě přišel do Ostravy z pražské Slavie Filip Šancl (20).
Laine je odchovancem FC Honka, za který nastupoval do roku 2024. Tehdy přestoupil do prvoligového SJK Seinajöki. V letošním roce odehrál Lauri Laine 34 soutěžních utkání s bilancí 3 branek a 5 asistencí.
V minulosti nastupoval za mládežnické výběry Finska, naposledy se ukázal v U19.
Chance Liga








































































