Trenér David Jarolím okomentoval svůj nečekaný konec angažmá v Arsenalu Česká Lípa. Kouč se s druholigovým klubem rozloučil týden po prodloužení smlouvy, svůj odchod zdůvodnil náročným cestováním. „Bylo to pro mě těžké rozhodnutí,“ řekl bývalý bundesligový fotbalista v rozhovoru pro Sport.cz.
Jarolím strávil na severu Čech necelou sezonu a s třetiligovým klubem zažil povedené měsíce. Česká Lípa vyhrála svou skupinu v ČFL a postoupila do Chance Národní Ligy. Stejně bude měnit trenéra.
„Myslím si, že si to neuvěřitelně sedlo. Šel jsem do klubu s cílem postoupit, což se nám povedlo. Sezona byla výborná, podařil se postup po spoustu letech,“ zhodnotil Jarolím spolupráci s týmem.
Dál už to ale nešlo. „Cestování pro mě bylo fakt ubíjející, trávil jsem čtyři hodiny denně na cestách. Po sezoně jsem potřeboval čas na rozmyšlenou,“ prohlásil Jarolím.
Se sportovním ředitelem Jaroslavem Bílkem byl prý domluvený, po odvetě play-off vedení řekl, že si ještě vše nechá projít hlavou.
„Ve finále jsem ale narovinu řekl, že jako trenér potřebujete mít energii a dát do toho sto procent. Samozřejmě mě to mrzí, protože sezona byla výborná. Poznal jsem spoustu skvělých lidí, nejen kluky v kabině, ale celkově lidi v klubu. Bylo to těžké rozhodnutí,“ dodal David Jarolím.
Chance Liga







































































