Pardubice připravují velký plán. Do přestupů chtějí investovat až 50 milionů korun

inFOTBAL.cz, 14. 09. 17:17
FK Pardubice

Pardubice
FOTO: fkpardubice.cz

Neplácat se na spodku tabulky, nebýt jen průměrným klubem, ale posunout FK třeba až do evropských pohárů. Takový je plán klubového šéfa Vladimíra Pittera, který chce investovat do nových posil 40 až 50 milionů korun během tří let.

„Aktuálně jednáme s kolegy akcionáři o tom, že je potřeba se posunout. Shodli jsme se, že v horizontu tří let chceme do posílení kádru a příchodu hráčů investovat 40 až 50 miliónů korun. Budeme se rozhlížet doma, na Slovensku, v zahraničí, kdekoliv,“ řekl předseda představenstva Pitter pro klubový web.

„Je jasné, že když budeme posilovat a vybírat hráče dobře, můžeme i dobře prodávat, následně opět investovat – zkrátka pracovat tak, aby to klub nakoplo a dlouhodobě zkvalitňovalo. Posunout se musíme, já se nechci pohybovat ve spodních patrech tabulky, je potřeba zamířit výš. A to je cíl, se kterým se jistě ztotožní i naši fanoušci.“

Pitter se nikdy netajil vyššími ambicemi, ale rozumí postupným fotbalovým krokům, které je potřeba udělat.

„Díváme se dopředu, je potřeba nepolevit a nespokojit se s tím, kde jsme dneska. Můžu prozradit, že už teď vyhlížíme další přestupová okna. Jak to zimní, tak to před další sezónou. Máme jasně pojmenované pozice, na které chceme přivést hráče na trvalý přestup. Když jsme jednali o příchodu posledních posil, věřili jsme, že to bude vzpruha a motivace i pro naše fanoušky.“

Pardubice v závěru přestupové okna posílili na hostování Kryštof Daněk (20) ze Sparty, ale i dva zahraniční hráči Pablo Ortiz (23) z Midtjyllandu a William Mukwelle (20) z Daugavpils.