
Otevřená válka v Českých Budějovicích mezi Dynamem a městem graduje do extrémních rozměrů. Jihočeský celek v nejnovějším prohlášení ostře pálí do politických špiček, které obviňuje z populismu a naprosté neznalosti fungování profesionálního fotbalu.
„Paní majitelka se na financování a chodu Akademie nijak finančně nepodílí a ani do budoucna podílet nehodlá,“ napsal ve svém vyjádření nedávno hejtman Martin Kuba. Klub se proti jeho slovům nyní vymezuje.
„Na základě komunikace mezi majitelem, vedením klubu a akademií identifikoval ředitel akademie potřebu systému Catapult. Majitel okamžitě reagoval a osobně investoval do pořízení moderního systému Catapult pro kategorie U19–U16 ve výši 21 600 € (cca 540 000 Kč), čímž významně zlepšil proces rozvoje mladých hráčů; a dále 3 000 € na potřebné míče,“ uvádí Dynamo ve vyjádření konkrétní příklad.
Pravdivé prý není ani tvrzení, že z prodaných hráčů jdou veškeré peníze majitelce a klubu, zatímco do akademie se nevrací ani koruna.
„To není pravda a výroky pana Kuby jsou nepodložené,“ tvrdí klub a odkazuje se na přílohy ve vyjádření. „Dne 10. dubna 2026 byla přijata platba za přestup hráče Dominika Čadka do Slavie Praha ve výši 302 500 Kč. Se souhlasem majitele a s jasným záměrem podpořit akademii byly tyto prostředky převedeny přímo na účet akademie v její prospěch.“
Celkové částky za prodané hráče měly dosáhnout výše 672 682 korun. „Paní Ede schválila převod finančních prostředků z prodeje hráčů z akademie přímo na účet akademie s jasným cílem rozvoje mladých hráčů a posílení budoucnosti klubu, na rozdíl od tvrzení pana Kuby,“ píše Dynamo.
Co dál tvrdí klub? Pokračuj na další stránku →


Chance Liga

































































