Vítkovice by ještě před koncem sezony mohly přijít o část vybojovaných bodů. Důvodem je možné kontumování až tří utkání, v nichž údajně nebyla dodržena kvóta pro maximální počet hráčů ze zemí mimo Evropskou unii a kandidátských států.
Protest podala Polanka nad Odrou, která se s Vítkovicemi utkala na konci dubna. Zápas tehdy skončil remízou 1:1.
„Polanka jako klub podala protest proti tomu, že za Vítkovice hrálo šest hráčů mimo Evropskou unii. My jsme si toho nevšimli, nevěděli jsme to, a plně chápu, že ani Vítkovice to nevěděly,“ cituje Deník ředitele Polanky Radovana Řehulku.
„Nám to dal vědět jeden ze skautů, který tady tyto hráče přivádí. Hrajeme o záchranu, chceme každý bod, a když je tato možnost, dali jsme to jako protest. Není to nic proti Vítkovicím, spíše to bereme tak, že čím dříve se to řekne, tím dříve se tomu pravidlu přizpůsobí,“ dodal.
Ve Vítkovicích aktuálně působí šest hráčů z afrických zemí a FAČR nyní bude řešit tři utkání. V duelu s Polankou nastoupilo v základní sestavě pět fotbalistů mimo EU a během druhého poločasu přišel na hřiště také Paul Diatta (18), který střídal Filipa Rajčana (17).
„Jsem přesvědčený, že my daná pravidla dodržujeme a když hráče na hřiště posíláme, přemýšlíme i nad tímto, protože jsme si vědomi, že v týmu máme zahraniční hráče. Víc ale k tomu říct nemohu, pokud tady o něco jde, musí se vyjádřit vedení klubu,“ uvedl trenér David Holiš.
„O protestu víme, ale myslíme si, že je vše v pořádku, protože máme informace, že Michael Ouly – pokud se nemýlím – by měl mít francouzský pas. Jen to musíme doložit,“ konstatoval majitel klubu Martin Hloch.
Pokud by se protest ukázal jako oprávněný, mohly by Vítkovice přijít až o pět bodů, které v daných třech zápasech vybojovaly.
Chance Liga








































































