Letní posila ostravského Baníku Christian Frýdek (26) v klubu končí. Už během ledna dostal svolení od vedení najít si nové působiště, s prvním týmem neodletěl na soustředění a připravoval se s béčkem.
Nyní je jeho další angažmá oficiálně potvrzeno. Frýdek poměrně překvapivě zamířil do Indonésie, kde posílil Garudayaksu, klub hrající druhou nejvyšší tamní soutěž.
„Doufáme, že jeho příchod přinese týmu nové možnosti a pozitivní příspěvek,“ píše klub na sociálních sítích.
„Nová energie, nové ambice, nová tvář,“ dodává indonéský celek.
Frýdek přitom přicházel v létě ze Slovanu Liberec jako hráč, který bude tahounem mužstva. Smlouvu dostal do roku 2028. „Zapadá nám do celkové strategie. A to jak svou typologií do způsobu hry, tak také charakterově do kabiny,“ hlásil tehdy sportovní ředitel Luděk Mikloško.
Jenže už po několika trénincích se začalo v Ostravě vykládat, že bývalý trenér Pavel Hapal není spokojený s jeho soubojovostí. Nakonec si během podzimu připsal 16 startů, ale celkem jen 775 minut. Zaznamenal jednu asistenci.
Kromě Frýdka skončil v Baníku také Alex Munksgaard (28). „S Alexem jsme se oboustranně dohodli, že ukončíme smlouvu, Christian pak přijal nabídku z Asie. Oběma hráčům děkujeme za práci, kterou pro klub odvedli, a přejeme jim štěstí do další kariéry,“ řekl šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.
Chance Liga








































































