Jedním z důvodů českého konce už ve skupinové fázi mistrovství světa je podle trenéra Miroslava Koubka fakt, že některé opory, na kterých chtěl stavět, zůstaly za očekáváním. „Někteří hráči, s kterými jsme počítali jako s nejužším kmenem, nechytili formu. Nenavázali na výkony z ligových soutěží. To nás zaskočilo,“ povzdechl si Koubek.
Jak si to vysvětluje? „Někteří možná z důvodu vyčerpání ze sezony, někteří byli po zranění, možná krátké přípravné období… Bohužel to nastalo u těch nejklíčovějších hráčů, s kterými jsme počítali napevno,“ přemýšlel.
I proto začal rotovat sestavu. První změny přišly už proti JAR (1:1), další dnes s Mexikem (0:3), kdy třeba nasadil nevýrazného Davida Douděru (27) či naopak výraznějšího Denise Višinského (23), aby ho brzy stáhl ze hry. Nepostavil ani nejlepšího střelce aktuálního výběru Patrika Schicka (30), na hrotu útoku hrál Adam Hložek (23).
„Rozhodli jsme pro nějakou strategii, do ofenzivních pozic jsme upřednostnili rychlostní brejkovou typologii. Před Patrikem dostal přednost Adam, který tady z útočníků prokazoval nejlepší formu. Myslím, že to rozhodnutí bylo v pořádku,“ stojí si za rozhodnutím Koubek.
V závěru ještě zvažoval, že dá šanci druhému nejmladšímu hráči na turnaji záložníkovi Hugovi Sochůrkovi (18), ale pak se zranil Tomáš Souček (30).
„Tím jsme si jedno střídání vybouchali a dali jsme přednost zkušenějšímu Sašovi Sojkovi (23). Měl jsem to v hlavě (střídání Sochůrka), ale dát ho tam na dvě tři minuty, to by bylo jen gesto. Hugo si počká. Navnímal tady prostředí světového fotbalu a určitě dostane šanci v Lize národů,“ řekl zkušený kouč.
Turnaj podle něj ukázal českému týmu slabiny. „My jsme obrovskou bojovností, nasazením, týmovostí uhráli proti Irsku a Dánsku baráž. Ale já jsem dobře viděl, kde zaostáváme. Šampionát nám ukázal, že musíme zlepšit technickou stránku výkonů,“ upozornil.
„Musíme vybrat hráče, kteří jsou v těchto atributech konkurenceschopní. Opakuje se to dlouhá léta, že český fotbal v tomto zaostává. Musíme zvýšit hernost. Musíme se zaměřit na personální téma, hráče, kteří se v našem podhoubí klubou a víme o nich, začít zabudovávat,“ dodal.
Koubek chce být u toho. O rezignaci nepřemýšlí a rád by pokračoval.
Chance Liga










































































