Reprezentační kouč Miroslav Koubek označil výsledek s Mexikem (0:3) za „hodně krutý“ a zároveň za nejlepší výkon na turnaji. Jeho svěřenci skončili v základní skupině na posledním místě a na šampionátu skončili.
„I když je výsledek hodně krutý, byl to asi ze všech zápasů náš nejlepší výkon,“ řekl Koubek bezprostředně po utkání pro Nova Action.
„Ale bohužel jsme soupeře nechali nás vybrejkovat. Byly tam situace, které se daly řešit. A my je nevyřešili, tím se soupeř dostal do maximální pohody. V závěru jsme hráli vabank a potrestali nás třetím gólem. Byl proti nám kvalitní soupeř.“
Podle Koubka rozhodla nátlaková hra Mexičanů a jejich středový presink. „Musíte tam být velmi důrazní, protože je to jejich doména, a v některých těch situacích nás tam přetlačili,“ uznal zkušený trenér.
Pochválil Denise Višinského (23), jehož překvapivě poslal rovnou do základní sestavy. Poprvé na šampionátu. „A můžu říct, že zejména v prvním poločase měl několik dobrých scén. A určitě mě nezklamal,“ dodal Koubek.
Nakonec Višinského stáhnul ze hry už v 56. minutě, ačkoli v ofenzivě patřil k nejnebezpečnějším hráčům. „Denisovi došly síly, proto byl střídán,“ vysvětlil Koubek.
Višinský byl ale jiného názoru: „Já se cítil furt dobře. Cítil jsem, že bych ještě mohl týmu pomoci. Nevím, jak to měli ostatní.“
Plzeňský fotbalista řekl, že se na start na turnaji těšil. „Snažil jsem se hrát tak, jak nejlíp umím. Strašně mě mrzí ta neproměněná šance. Tohle je to, co se očekává od ofenzivních hráčů. Měl jsem dát gól. Bralo by se to jinak,“ dodal Višinský.
Miroslav Koubek po prohře 0:3 s Mexikem a konci české reprezentace na #FIFAWorldCup. ❌#NovaSport | #NovaAction pic.twitter.com/IjMOwZ37rl
— Nova Sport (@novasport_cz) June 25, 2026
Chance Liga








































































