Brno a Kroměříž budou v nadcházející sezoně úžeji spolupracovat. Oba kluby se dohodly na partnerství, jehož hlavním smyslem je zajistit mladým hráčům Zbrojovky pravidelné herní vytížení ve druhé nejvyšší soutěži a zároveň podpořit další rozvoj obou organizací.
„Se zástupci Kroměříže máme dlouhodobě velmi dobré vztahy, které tímto krokem ještě prohlubujeme. Chceme, aby naši mladí hráči získávali zkušenosti s fotbalem v plně profesionální soutěži a dostali pravidelné herní vytížení. Věříme, že spolupráce přinese benefity oběma klubům,“ uvedl výkonný ředitel Zbrojovky Jiří Sabou.
Už byly navíc učiněny první konkrétní kroky uzavřené kooperace. Obránce Zdeněk Toman (20) bude v Kroměříži pokračovat i po hostování z minulé sezony. Na Hanou zamířil také záložník David Polášek (19), který po vydařeném ročníku v rezervě Zbrojovky okusí druholigovou scénu.
Podzimní část sezony zde stráví rovněž Daniel Polák (19). Naopak do Zbrojovky se vrátil Justin-Araujo Wilson (23), jenž se rovnou přesunul na hostování do kanadského Atlética Ottawa.
Pozitivně vnímají nově navázané partnerství také v Kroměříži. „Partnerství se Zbrojovkou Brno je pro nás dalším krokem ke stabilizaci našeho klubu ve druhé lize. Doufám, že tato spolupráce bude pro obě strany přínosná a dlouhodobá,“ řekl výkonný ředitel Hanácké Slavie Zdeněk Botek.
Sportovní ředitel Karel Heinz následně doplnil, že spolupráce dává klubu smysl hned v několika oblastech. „Věřím, že díky tomuto partnerství bude náš klub stabilnější a pomůže nám posunout se vpřed,“ dodal.
Chance Liga









































































