Trenér korejských fotbalistů Hong Mjong-po po vyřazení z mistrovství světa rezignoval. Se svým týmem na šampionátu vyhrál ze tří zápasů jeden hned na úvod proti české reprezentaci, poté podlehli Korejci domácímu Mexiku i Jihoafrické republice a tři body jim k postupu nestačily. O odstoupení podle korejské agentury Jonhap informoval kouč dnes na tiskové konferenci v Zapopanu.
Sedmapadesátiletý Hong Mjong-po prožíval u reprezentace své země druhé angažmá. Skončil nyní stejně jako v roce 2014 rovněž po MS, na němž se Korejcům také nepodařilo vybojovat postup ze skupiny. Druhou smlouvu měl od předloňského léta.
„Rád bych se omluvil našim fanouškům, kteří milují korejský fotbal a podporují národní tým. Nedosáhli jsme výsledků, kteří fanoušci očekávali, a odpovědnost leží výhradně na mně jako na hlavním trenérovi,“ řekl.
Chance Liga









































































