Jak Sparta naloží s mladíky. Daněk má svolení najít si hostování, co Karabec?

inFOTBAL.cz, 28. 07. 11:30
AC Sparta Praha
Kryštof Daněk a Adam Karabec
FOTO: .cz

Kádr Sparty se bude ještě ztenčovat. A velmi pravděpodobně ho opustí ofenzivní záložník Kryštof Daněk (20). Na Letnou přišel před rokem, ale do základní sestavy se neprobojoval. Podle informací inFotbal.cz nyní od trenéra Briana Priskeho dostal jasný signál, že pokud chce hrát pravidelně, musí odejít do jiného klubu.

Reklama

„Kouč Priske měl Daňkovi říct, že ho čeká těžká sezona a že vytížení asi nebude úplně podle jeho představ. Proto nemá problém s tím, pokud si začne hledat jiné angažmá,“ říkají zdroje inFotbal.cz.

Daněk by mohl odejít na hostování. Zájemci jsou v Česku i zahraničí, problém však může nastat v tom, zda součástí dohody bude přestupová opce. Prestižnější adresy ji celkem logicky vyžadují, ale sportovní ředitel Tomáš Rosický na ni alespoň v tuto chvíli odmítá přistoupit.

Pro zahraniční zájemce by však hostování bez opce nemělo smysl a teoreticky to může Daňkovi zavřít dveře do několika klubů.

Stále se také řeší budoucnost Adama Karabce (20). Turecké informace o jednání Sparty s Galatasaray, které se objevily ve čtvrtek, se portálu inFotbal.cz nepodařilo ověřit. Spíše se nezakládají na pravdě.

Reklama

Aktuální je ale stále zájem italské Boloni, o které se psalo.

Sparta k možnému transferu zatím přistupuje tak, že Karabce nechce prodat. Na začátku července odmítla první nabídku kolem 6 milionů eur. Názor změní pouze v případě lukrativnější nabídky. Spekuluje se o sumě mezi 6 až 10 miliony eur (144 až 241 milionů korun).

V případě setrvání a ve chvíli, kdy se s Karabcem nepočítá do základní sestavy, hrozí však stagnace hráčova fotbalového rozvoje. Na to upozorňují lidé z Karabcova okolí. Také se čeká na to, jak se vyvine jeho současné zranění.

Letní posila Michal Ševčík (20) zatím bude nastupovat za rezervní tým, ale ani v jeho případě nelze úplně vyloučit, že se nakonec objeví na hostování v jiném prvoligovém klubu.