Jak Sparta naloží s mladíky. Daněk má svolení najít si hostování, co Karabec?

Zbrojovka Brno zahájila přípravu se třemi nováčky v týmu, končí Nečas či Matejov

Tři nové hráče přivítal trenér Zbrojovky Brno Luděk Klusáček na zahájení letní přípravy. Dorazili nigerijský stoper Timi Atiki Egbe (22), který naposledy hrál v druholigovém slovenském klubu Rača Bratislava, obránce Martin Toml (27), odchovanec Sparty a bývalý hráč Mladé Boleslavi, a záložník Michal Vrána (24) z . „Tito hráči zahájí se Zbrojovkou přípravu a o jejich budoucnosti se rozhodne během ní,“ informoval klub.

Zbrojovku naopak opustili hráči, kterým skončilo hostování: Šimon Falta (30, ), Mohamed Tijani (25, Plzeň), Filip Souček (22, ) a Filip Blecha (25, ). Smlouvy nebyly prodlouženy těmto fotbalistům: Jakub Nečas (28), Róbert Matejov (34), Jan Hlavica (28) a Lukáš Rogožan (23). Do Sparty přestoupil Michal Ševčík (20).

Michal Ševčík dohraje sezonu ve Zbrojovce Brno, v létě půjde do Sparty

Ofenzivní záložník Michal Ševčík (20) je považován za jednoho z největších talentů v Česku. I proto si s předstihem údajně dohodla jeho transfer na Letnou. Podle informací iSport.cz k němu dojde po této sezoně. Řešil se i zimní transfer, ale “všechny stranky se shodly, že by to nebyl správně načasovaný krok”. Takže Ševčík od léta sparťanem na tuty?

Michal Sevcik

Cíl Zbrojovky Brno: Hlavně udržet talentovaného Ševčíka

Zbrojovka napíná všechny síly, aby v kádru pro jaro udržela Michala Ševčíka (20). Ofenzivní záložník má na kontě sedm gólů a pět asistencí a často bylo jeho jméno spojováno s přestupem do Sparty.

„Nepracuji s jinou variantou, než je setrvání Ševčíka minimálně do léta. Má s námi dlouhodobou smlouvu a nepředpokládám, že by se to v zimě mělo měnit,“ cituje sportovního manažera Brna Tomáše Požára server idnes.cz.

Odmítl také možnost prodeje s hostováním ve Zbrojovce do konce sezony.

Michal Sevcik