Nejistota je jedním z hlavních témat současné Karviné. Fotbalisté slezského celku vstoupili pod vedením trenéra Romana Westa do přípravy na novou sezonu, aniž by věděli, zda ji stráví v první, nebo druhé lize, případně zda si zahrají evropské poháry. Jedno je však jisté, Jiří Fleišman (41) zůstává.
Zkušenému obránci v těchto dnech vyprší smlouva, už brzy by však měl podepsat novou. „Dobíhá mi stará do 30. června, ale už jsme domluvení a jsme ve finální fázi,“ prozradil novinářům na startu přípravy, jehož slova cituje Deník.
„Dnes bylo vedení v Praze, takže jsme se neviděli, ale zítra si určitě sedneme a pevně doufám, že doladíme detaily. Do konce týdne by se mělo podepsat,“ pokračoval.
Jednačtyřicetiletý obránce uvedl, že nejistotu kolem současné situace v klubu se snaží nevnímat. „Většina z nás má platné smlouvy, takže jsme to brali tak, že se normálně vracíme a všichni doufáme, že v lize zůstaneme. Budeme bojovat a chceme se na to dobře připravit.“
„Co bude, to bude. My se soustředíme na přípravu, abychom byli co nejlépe připravení, a budeme se normálně chystat na první ligové utkání s Boleslaví. Jak se pak rozhodne a dopadne, to už neovlivníme,“ měl jasno.
Otazník nevisí pouze nad prvoligovou příslušností, ale také nad účastí v pohárové Evropě, do níž se Karviná kvalifikovala díky triumfu v MOL Cupu. Fleišman přiznal, že se už smířil i s nejhorším scénářem.
„Teď jsme se o tom nebavili, já na to vůbec nemyslel. Samozřejmě se na to každý ptá a odpovídám pořád stejně – sami nevíme. Myslím si, že nás asi vyloučí, ale s tím jsem se smířil. Beru to tak, že se budeme připravovat, jako bychom hráli všechno,“ dodal.
Chance Liga









































































