Před rokem to bylo 32 týmů, v roce 2029 už bude s velkou pravděpodobností na MS klubů pořádaným FIFA 48 celků. The Guardian informuje o tom, že Evropská klubová asociace (EFC) založila společný podnik s FIFA, který by měl zajistit, že se na dalším turnaji objeví větší počet soutěžících z Premier League.
84 milionů liber. Přibližně tolik si Chelsea vydělala za triumf na posledním MS. Další kluby to viděly a údajně začaly lobbovat za to, aby se v roce 2029 dostalo na víc výběrů.
A přání se jim nejspíš splní.
FIFA má s rozšiřováním turnajů v posledních letech bohaté zkušenosti. Samotné MS klubů změnilo formát, na právě probíhajícím světovém šampionátům je o 16 týmů víc než v roce 2022.
Kromě většího počtu účastníků by se měl upravit pravidlo o maximálním počtu mančaftů z jedné země. Naposledy mohla jedna soutěž vyslat dva kluby, což pravděpodobně nebude v roce 2029 platit. Například Premier League by se tak dočkala většího počtu míst, která budou určována podle žebříčku UEFA.
Chance Liga








































































