Fotbal píše další smutný příběh. Jeden z tradičních italských klubu Brescia Calcio s největší pravděpodobností zmizí z fotbalové mapy.
Italská fotbalová federace (FIGC) tento čtvrtek oznámila, že klubu odebrala profesionální status a licenci. To znamená, že klubu nebude umožněno v příští sezoně nebude hrát v Serii C a očekává se, že po 114 letech existence zanikne. Na situaci upozornil deník L’Équipe.
Na vině jsou finanční trable. Brescia si v uplynulé sezoně zajistila záchranu v druhé lize, když ukopala 15. příčku, jenže kvůli administrativním přestupkům dostala bodový odečet, který ji sesadil až na 18. místo.
To znamenalo pád o ligu níže. Bohužel ani tu si nakonec nezahraje.
S Brescií svou kariéru spojili i čtyři čeští fotbalisté. Její dres oblékli Pavel Srníček, Libor Kozák, Aleš Matějů (29) nebo Jaromír Zmrhal (31).
Chance Liga








































































