Generální manažer Pavel Nedvěd po příletu do Prahy znovu řekl, že Miroslav Koubek zůstane trenérem české reprezentace i po mistrovství světa. „Je správnou volbou,“ nepochybuje.
Koubek, který převzal mužstvo v zimě, má smlouvu s FAČR ještě na dva roky a ve funkci by měl zůstat do Eura 2028.
„Myslím, že je tady maximální soulad s vedením reprezentace. Myslím, že i výkonný výbor to vidí stejně. Máme trenéra, kterého jsme chtěli, a máme ho na 2,5 roku. Takže myslím, že na tom se nic nemění, ani nebude,“ řekl Nedvěd novinářům.
Vyloučil, že by se vedení po světovém šampionátu nyní mohlo poohlížet na zahraničním kouči. „Jistě víte, že jsme to před panem Koubkem zkoušeli, nebo jsme se snažili získat zahraničního trenéra. Ale myslím, že máme maximum, co jsme mohli získat. Máme zkušeného trenéra, který nám ještě hodně dá. Jsem přesvědčený, že pan Koubek je ta správná volba. Myslím, že tohle je ta správná cesta,“ poznamenal Nedvěd.
Koubek v březnu ze dvou zápasů play off dovedl národní tým po 20 letech na světový šampionát, na turnaji v Americe ale mužstvo ve třech zápasech skupiny získalo jen bod a skončilo na posledním čtvrtém místě.
„Nepotkali jsme se s dobrou formou na šampionátu, to bylo jasné, proto jsme neuspěli. S tím už teď nic neuděláme. Ale jsem přesvědčený, že tím postupem na mistrovství světa tato generace udělala maximum, co mohla,“ uvedl Nedvěd.
„Že jsme neuspěli, to má spoustu důvodů. Očekávali jsme od mužstva i od hráčů něco víc. Ale nejsem naštvaný ani nazlobený na kluky, protože si myslím, že opravdu strop předvedli v tom, že postoupili na mistrovství světa,“ mínil třiapadesátiletý bývalý reprezentační kapitán.
Už jen samotný postup na MS považuje Nedvěd za velmi cenný. „Účast na mistrovství světa je pořád hezká, protože dalších 160 zemí se tam nedostalo a my jsme tam s touhle generací byli. Já za to klukům děkuju. Myslím, že to úspěch je. Nevidím jako ostudu, že jsme nepostoupili ze skupiny, i když to byl náš cíl,“ řekl Nedvěd.
Mužstvo podle něj nicméně musí projít změnami. Na podzim se představí v elitní divizi Ligy národů.
„Do budoucna samozřejmě tenhle tým potřebuje refresh, nové síly, nové mladé kluky. Máme už nějakou strategii, kterou jsme probírali s trenérem. Uvidíme, co nám přinese Liga národů. Myslím si, že to musíme brát jako v uvozovkách zkouškové období, kdy budeme skládat nový tým na kvalifikaci mistrovství Evropy,“ upozornil Nedvěd.
Česko
Krejčí v letadle napsal prohlášení o stavu české reprezentace: Zklamání z našeho fungování zažívám už déle, ale můžeme to změnit
Reprezentaci musíme inovovat, rekonstruovat. MS beru i jako osobní neúspěch, prohlásil Koubek
Skončí i další reprezentanti? Hráči jsou v emocích, přiznal Trunda. Nedvěd se zastal Schicka: Čísla nelžou
Po šampionátu v Americe ukončil ve 30 letech reprezentační kariéru nejlepší týmový střelec Patrik Schick (30).
„Jeho konec mě trochu překvapil vzhledem k jeho věku. Každý musí cítit ten svůj pravý čas. On má skvělá čísla v reprezentaci, i když byl často kritizován. Asi až moc. Má 56 startů a 26 branek, to znamená, že každý druhý zápas dal gól. Mrzí mě to, protože si myslím, že má správný věk. Pro mě je to celkem brzy, ale respektuji jakékoliv rozhodnutí. Musí se to respektovat,“ podotkl Nedvěd.
Odmítl, že by v mužstvu panovaly během turnaje neshody. „Nemyslím si, že by byla špatná nálada v týmu. Momentálně asi jo, protože výsledek nebyl dobrý. Myslím, že nikdo z toho není nadšený. Samozřejmě jsme chtěli víc, dělali jsme pro to všichni maximum. Nemyslím si, že (u Patrika) to je rozhodnutí kvůli tomuhle turnaji. Myslím, že v hlavě to měl už déle, možná i kvůli kritice, která se na něj valila. Ale čísla neklamou, ta má fantastická,“ dodal Nedvěd.
Chance Liga








































































