Záložník Michal Sadílek (27) je přesvědčen, že čeští fotbalisté měli na to, aby na světovém šampionátu v Severní Americe získali více než jeden bod. Sedmadvacetiletý středopolař pražské Slavie se domnívá, že podle soupisek nejsou o nic horším mužstvem než všichni tři soupeři ve skupině. Vystoupení reprezentace na turnaji pro něj bylo obrovským zklamáním, kritičtí podle něj k sobě musejí být všichni hráči i členové realizačního týmu. Řekl to novinářům po porážce 0:3 s Mexikem.
Český tým v zápase se spolupořadatelem turnaje nedokázal odvrátit vyřazení a ve skupině obsadil po dvou porážkách a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou poslední místo. „Je to hrozně málo. Tenhle tým má o hodně na víc. Myslím, že kdybychom s Jihoafrickou republikou hráli jako první poločas s Mexikem, což šlo, tak ten zápas pro nás skončil vítězně. Ale bohužel, začali jsme hrát až poslední zápas,“ prohlásil Sadílek v rozhovoru s novináři, který zveřejnila FIFA.
Tým podle něj na šampionátu neukázal vše, na co má. „Já nevím, ale když se podíváte na soupisky a tak, tak si myslím, že máme kvalitnější hráče než Jihoafrická republika. Jsme zhruba na stejné úrovni jako Jižní Korea a Mexiko, i když jsou to mnohem větší státy. Samozřejmě co jsme dnes viděli ohledně té atmosféry, to je nepopsatelné a v Česku to určitě nikdy nebude. Ale kvalitativně si myslím, že na to máme,“ poznamenal Sadílek.
Brankář Matěj Kovář (26) v televizním rozhovoru uvedl, že si každý z týmu musí sáhnout do svědomí, zda na turnaji odevzdal maximum. „Myslím, že tohle bychom si nejdřív měli vyříkat mezi sebou. Kovy to řekl, jak to cítí. Určitě si to musíme vyhodnotit a být prostě kritičtí na všechno,“ řekl Sadílek.
„Nejenom na hru, jakým způsobem k tomu každý přistoupil, nejen u hráčů, ale i u realizáku. Každý se k tomu musíme kriticky postavit a zhodnotit si to. A příště, až bude příležitost zahrát si na mistrovství světa, tak aby to bylo daleko lepší,“ podotkl Sadílek.
Český celek ve všech třech zápasech skupiny dobře začal, ve dvou duelech dokonce vedl, ale postupně šel vždy s výkonem dolů. „S JAR jsme měli dobrých prvních 15 minut. Tady to bylo dobré do první přestávky, šance byly na naší straně. Druhý poločas se mi hrozně těžko hodnotí. Viděl jsem první a druhý gól na videu, když jsem byl na dopingu. Jsou to prostě chyby, které se nesmějí stávat,“ upozornil Sadílek.
Předloni na poslední chvíli přišel kvůli zranění po pádu z tříkolky o předchozí velký turnaj – o Euro v Německu. Na probíhajícím šampionátu patřil k lepším českým hráčům a dal jeden ze dvou gólů. „Teď to nechci nějak hodnotit. Možná časem na to budu vzpomínat pozitivněji. Je hrozná škoda, že jsme nepostoupili, protože to bylo v našich silách. Musíme hrát celý zápas, nejen části zápasů. V tom byla taky chyba,“ dodal.
Chance Liga







































































