Pavel Šulc (25) se po letním příchodu do Lyonu rychle zařadil mezi klíčové hráče a zároveň patří k výrazným postavám celé Ligue 1. Český reprezentant chtěl hned od začátku ukázat sebevědomí, přestože sám sebe vnímal jako hráče, který do klubu přichází bez velkého jména.
„Řekl jsem, že jsem si vzal desítku, abych ukázal sebevědomí. Klub mi ji původně nechtěl dát. Je to číslo Alexandrea Lacazetta a dalších velkých hráčů. Měli obavy z reakce fanoušků, ale nakonec mi ji dali,“ vzpomínal Šulc v rozhovoru pro DAZN.
„Nevím, jestli se hned prosadím, ale nakonec jsem ji dostal. Domluvili jsme se: ‚Když nebudu dost dobrý, vrátím ji příští léto.‘ Myslím, že si ji budu moct nechat,“ přiblížil sázku s vedením klubu.
V premiérové sezoně nastřílel už 14 ligových branek, zároveň ale připouští, že bez zdravotních problémů mohlo být jeho číslo ještě vyšší.
„Já rád dávám góly. Počítám s tím, že skóruju. Je tam i kus štěstí, protože se ke mně míč často odráží. Myslím, že jsem inteligentní hráč.“
„Jsem spokojený se svými výkony. Bez zranění to mohlo být ještě lepší,“ řekl Šulc, který zároveň nastínil své cíle: „Kvalifikovat se do Ligy mistrů, nebýt zraněný, dát ještě tři góly a hrát na mistrovství světa,“ konstatoval.
Lyon je aktuálně třetí v Ligue 1 a má nakročeno k účasti v Lize mistrů. „Bylo by to obrovské. Na začátku sezony klub prodal několik velkých jmen a přišli hráči, které lidé vnímali jako menší.
Ale máme dobrou sezonu. Když jsem přišel, byl jsem taky brán jako menší hráč. Teď to funguje, protože všichni táhneme za jeden provaz,“ dodal Šulc.
Chance Liga










































































