Dynamo České Budějovice majitele měnit nebude. Dorothy Nneka Ede skrze sociální sítě jihočeského klubu jasně odmítla prodej a zkritizovala vedení města za „nepřijatelný“ přístup. „Dlouhodobě se cítím být ze strany města i kraje, konkrétně v zastoupení pana Kuby, vystavována systematickému tlaku, který vnímám jako cílený proti mé osobě,“ stojí v oficiálním prohlášení.
V úterý proběhla schůzka mezi zástupci města České Budějovice a fotbalového Dynama. Řešil se potenciální prodej klubu, majitelce byl nabídnut odkup akcií.
Majitelka poslala několik hodin po jednání jasnou odpověď. „Tímto chci jednoznačně odmítnout jakékoliv požadavky na prodej klubu. Požadavek na prodej klubu považuji za výrazně nátlakový a zcela nekorektní.“
„Jako první žena v českém profesionálním fotbale na této pozici jsem očekávala výzvy, nikoliv však jednání tohoto charakteru. Takový přístup považuji za nepřijatelný,“ stojí ve vyjádření britsko-nigerijské podnikatelky.
Spor mezi městem (či krajem) a Dynamem akceleroval poté, co klub včas nedodal podklady týkající se vyúčtování. Nepomohlo ani představení Davida Jelena u radnice.
Dokumentace už má být podle Dorothy Nneka Ede v rukou města a byly akceptovány.
Problémem pro Dynamo může být další krok, ke kterému se město chystá.
Připravuje se vypovězení nájemní smlouvy stadionu, které už předem avizoval náměstek primátorky Petr Maroš. „Dá se říct, že je to stoprocentní. Tak jsme to i zástupcům Dynama řekli. Je nemožné dohodnout prodej takového klubu na hodinovém jednání. Určili jsme si možné kroky. Pokud se na prodeji dohodneme, výpověď můžeme stáhnout. Licenční řízení je začaté. Aby bylo zastavené, musíme výpověď ze stadionu předat,“ prohlásil.
I na to reagovala majitelka klubu. „Chci také upozornit, že podobné kroky mohou mít zásadní dopad na samotnou existenci klubu. V případě vypovězení smluv ze strany města hrozí reálné ohrožení kontinuity a budoucnosti značky Dynamo, včetně její dlouhodobě budované a respektované akademie. V reakci na vzniklou situaci jsem připravena bránit sebe i klub všemi dostupnými právními prostředky.“
„Závěrem chci sdělit naprosto jasně: klub za žádných okolností neprodám. Navzdory aktuálnímu tlaku a znehodnocování mé investice zůstává mým cílem pokračovat v budování silného Dynama a vrátit klub zpět tam, kam patří – do nejvyšší soutěže,“ končí prohlášení.
Chance Liga








































































