Mateo Biondič (22) prožívá pohádkový příběh. Vytáhlý útočník se stal nejnovější posilou belgického klubu Royale Union Saint-Gilloise, kam zamířil z Eintrachtu Trier, tedy týmu hrajícího až čtvrtou německou německou ligu.
Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal se svým novým zaměstnavatelem smlouvu do června 2030. „Jsem tu, abych rostl a pomáhal týmu. Jako hráč se vždy snažím zápas užít a bavit fanoušky,“ uvedl Biondič pro klubový web.
„Je to sen. Kdysi jsme se spoluhráči vtipkovali o ‘here we go’ a teď o mně píše i Fabrizio Romano. Je čas se rozvíjet a dát do toho všechno,“ dodal.
V první polovině sezony odehrál za Trier 17 ligových zápasů, ve kterých vstřelil sedm branek a přidal pět asistencí. Jeho pohádkový příběh by navíc mohl pokračovat i v Lize mistrů.
Biondič sice nemůže pomoci svému novému týmu ve zbývajících dvou duelech proti Bayernu Mnichov a Atalantě Bergamo, ale Royale Union stále živí reálnou šanci na postup. Aktuálně na první postupovou příčku ztrácí jediný bod.
Pokud se postup podaří, může být německý útočník následně dopsán na soupisku a zaznamenat tak debut v prestižní soutěži.
From fairytale to reality. Mateo Biondic is a Unionist! 💛💙 pic.twitter.com/Xbcr9oRDeP
— Royale Union Saint-Gilloise (@UnionStGilloise) January 3, 2026
Chance Liga









































































