Co se píše v Portugalsku. Slavia prodá Juráska do Benfiky za 14 milionů eur i s bonusy

inFOTBAL.cz, 08. 07. 08:21
SK Slavia Praha
David Jurásek
FOTO: FAČR

Původní záměr Benfiky Lisabon byl podle portugalských médií koupit Davida Juráska (22) za „částku něco málo přes 10 milionů eur“. Ale těžká jednání se Slavií postupně vyhnala cenu mnohem výš.

Reklama

Jak v pátek informoval inFotbal.cz, odmítnuta měla být nabídka 13 milionů eur i s bonusy. Nyní portugalský deník A Bola píše, že by „sešívaní“ mohli akceptovat 12 milionů eur + 2 miliony eur v bonusech a 15 nebo 20 procent ze zisku z dalšího prodeje. Právě bonusy a procenta jsou prý poslední detaily, které je potřeba dořešit.

neustupuje ve svých požadavcích a toto jsou čísla (14 milionů eur s bonusy + procenta), která bude požadovat. Češi nevyjdou vstříc Benfice, která by ráda transfer uzavřela za něco málo přes 10 milionů eur. Na obou stranách je ale přání vyjednávání dále neprotahovat,“ píše list.

Jiný portugalský deník Record napsal, že jednání mohou být v nejbližších hodinách dokončena, protože se kluby významně přiblížily k dohodě. Už se dokonce vyrojily i první spekulace, že Jurásek odletěl nebo odletí do Lisabonu na zdravotní prohlídku. „Zatím má po reprezentační přestávce individuální program,“ zdůvodnil asistent trenéra Jaroslav Köstl Juráskovu absenci při včerejším přípravném utkání s Podbrezovou (4:1).

Podle portugalského tisku rozhodl „bleskový výjezd“ sportovního ředitele Benfiky Rui Pedra Braze, který se vydal za Slavií na osobní jednání.

Reklama

„Poté, co se Slavií jednal Pedro Braz, je Juraskův přestup velice blízko. Přinejmenším existuje velká šance, že bude zfinalizován. Český tým se sice bránil, jak jen to šlo, a snažil se cenu nafouknout, ale Benfice se nakonec podařilo Slavii přesvědčit,“ napsal deník Record.

To by znamenalo, že se Jurásek připojí k Benfice hned na začátku jejího přípravného kempu v Anglii. Ten sice startuje v neděli, ale někteří hráči dorazí až v úterý 11. července. To by byl zřejmě i Juráskův datum příjezdu. „Proto Benfica na přestup spěchá,“ dodává A Bola.

A Bola