Benfica si jede pro Juráska do Rakouska, poslední nabídku Slavia odmítla

inFOTBAL.cz, 07. 07. 07:19
SK Slavia Praha
David Jurásek
FOTO: TV

Intenzivní jednání o přestupu Davida Juráska (22) finišují. Sportovní ředitel Benfiky Lisabon odcestoval do Rakouska na herní soustředění Slavie, aby transfer osobně dojednal. Poslední ústní nabídka, která dosahovala i s bonusy minimálně 13 milionů eur (v přepočtu přes 310 milionů korun), byla podle informací inFotbal.cz odmítnuta.

Reklama

Portugalské zdroje hovoří o tom, že je Jurásek krůček od Benfiky. Podle českých zdrojů dohoda zatím není uzavřena. Hráč je s portugalským klubem předběžně domluvený na podmínkách dlouhodobé smlouvy a o přestup stojí, ale chybí podstatné „ANO“ od Slavie.

„Sešívané“ neuspokojila první nabídka 10 milionů eur + 2 miliony eur v bonusech a 15 % ze zisku z dalšího prodeje.

Následovat měl další návrh kolem fixních 11 milionů eur + 2 milion eur bonusy a 20 % ze zisku z dalšího prodeje. Benfica znovu neuspěla. Slavia prý stále trvá na 15 milionech eur i s bonusy, ale očekává se, že by snad mohla ze svých požadavků trochu slevit.

„Musíme pracovat s variantou, že David Jurásek odejde,“ začal si připravovat jiné taktické možnosti trenér Jindřich Trpišovský. „Možnost jeho odchodu je velká.“

Reklama

Nyní se jednání posouvají do osobní roviny – delegace z Benfiky včetně sportovního ředitele Rui Pedra Braze je v Rakousku, kde se potká se zástupci Slavie. Cílem Portugalců je transfer vyjednat v příštích hodinách, aby se Jurásek mohl v neděli nebo pondělí připojit k týmu na soustředění v Anglii. Benfica věří, že neodletí bez něj.

Mezitím zpovzdálí monitoruje situaci Olympique . Francouzský klub je údajně připraven vstoupit do oficiálních jednání v případě, že ztroskotají ta s portugalským klubem.