Sparta vstoupila do ligové nadstavby ve velmi kritické situaci, co se týče šíře kádru. Před nedělním utkáním proti Jablonci (2:0) klub na svých sociálních sítích oznámil, že trenérskému štábu bude chybět hned celá jedenáctka hráčů.
Hlavním důvodem masivní absence je nepříznivý zdravotní stav velké části mužstva.
„Ze zdravotních důvodů nenastoupí Andersen, Cobbaut, Haraslín, Chávez, Penxa, Sochůrek, Uchenna, Vindahl, Vojta a Vydra,“ vyjmenovala Sparta.
Kapitán Lukáš Haraslín (29) chybí, protože v týdnu absolvoval chirurgický stomatologický zákrok, což byl následek souboje z předchozího utkání s Bohemians, informovala stanice Oneplay Sport. Nemělo by se ale jednat o vážné zranění, které by slovenského reprezentanta vyřadilo na delší dobu.
K desítce zraněných či nemocných fotbalistů se navíc přidal John Mercado (23), který si musí odpykat disciplinární trest.
A aby toho nebylo málo, už po čtvrthodině hry musel střídat Joao Grimaldo (23). Při odchodu ze hřiště se s bolestivou grimasou držel za stehno. Nahradil ho Matěj Ryneš (24). Svalový problém měl později i Pavel Kadeřábek (34), který střídal v poločase.
1️⃣1️⃣ SESTAVA | Do nadstavby v následujícím složení 🧩
— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) May 3, 2026
Ze zdravotních důvodů dnes nenastoupí Andersen, Cobbaut, Haraslín, Chávez, Penxa, Sochůrek, Uchenna, Vindahl, Vojta a Vydra 🙅♂️ Disciplinární trest si odpykává Mercado 🛑 pic.twitter.com/YF3xvZAKUi
Chance Liga









































































