Tomáš Souček (31) po utkání s Arsenalem (0:1) neskrýval zklamání. West Ham prohrál důležitý duel 0:1 poté, co rozhodčí v nastavení po zásahu VAR odvolal branku „kladivářů“ kvůli faulu na Davida Rayu (30).
„Samozřejmě mě to mrzí. Každý fanoušek miluje góly v poslední minutě a VAR je tu od toho, aby eliminoval chyby. S VAR souhlasím, ale když rozhodčí deset minut hledá nějaký malý faul, aby gól neuznal, tak je něco špatně,“ řekl v rozhovoru pro CANAL+ Sport.
„Člověk maká a my jsme ten bod potřebovali, ale sami víme, že tohle nestačí. Pro každého fanouška je to špatné rozhodnutí a teď budou největšími hvězdami rozhodčí a Arsenal.“
Souček tušil, že situace se pro West Ham nevyvíjí dobře už ve chvíli, kdy se rozhodčí vydal k monitoru. „Málokdy jsem viděl, že když rozhodčí běží k monitoru, tak své rozhodnutí změní. Je to na něj i určitý tlak.“
„Sám říkal, že tam nic neviděl, a čekalo se na rozhodnutí. U monitoru byl opravdu dlouho, bylo to nějakých sedm nebo osm minut,“ uvedl.
Zároveň poukázal na to, že podobné situace bývají na straně Arsenalu běžné. „Viděl jsem to pak v šatně. Arsenal dal takových gólů jen v této sezoně desítky. Jsou tam drobné fauly, ale většinou se to nechává. Tentokrát se tak nestalo.“
Přesto nechtěl příliš hodnotit výkon soupeře a pozornost obrátil především na výkon vlastního týmu. Na dotaz, zda je Arsenal možná nejlepším týmem v Evropě, reagoval nesouhlasně.
„Úplně nesouhlasím s tím, že je to nejlepší tým, ale výsledky mají a dělají je i tímto způsobem, takže mě to mrzí. Nechci ale hodnotit je, spíš nás. Podali jsme maximální výkon, měli jsme energii a mohli jsme jít do vedení. To by celý zápas změnilo,“ řekl.
Souček narážel na šanci ze 77. minuty, kdy tváří v tvář španělskému brankáři neuspěl jeho spoluhráč Mateus Fernandes (21).
„Můžeme si z toho vzít jen pozitiva a energii, kterou jsme do toho dali, a přenést ji do posledních dvou zápasů. Věřím, že když oba vyhrajeme, můžeme se udržet nahoře.“
Nyní budou Souček a jeho spoluhráči doufat, že Tottenham neuspěje v pondělní dohrávce proti Leedsu United.
„Potřebujeme pomoc od soupeřů. Budu se na to dívat tak, že se musíme soustředit sami na sebe. Potřebujeme zvládnout poslední dva zápasy, protože to, jak dopadnou ostatní utkání, nemáme ve svých rukou.“
Český reprezentant se jako bývalý hráč Slavie vyjádřil také k dění kolem sobotního derby mezi „sešívanými“ a Spartou, o kterém se mluvilo i v kabině West Hamu.
„Celé derby, nebo alespoň jeho velká část, se mi líbilo. I kvůli výsledku a gólům to bylo derby, jak má být. Je ale obrovská škoda, že poslední tři minuty pokazily pohled na český fotbal, na derby i na tu krásnou chvíli, kdy Slavia mohla slavit titul.“
„Mrzí mě, že se to stalo. Věděli to i kluci v šatně, dostalo se to i k nám. Hází to špínu na český fotbal, což mě mrzí,“ dodal.
💬 „Když rozhodčí hledá něco 10 minut, aby našel malinký faul, tak je to špatně.”
— CANAL+ Sport CZ/SK (@CANALSportCZ) May 10, 2026
Zklamaný Tomáš Souček se v rozhovoru s @martin_minha po prohře s Arsenalem rozhodně nebál upřímnosti! 😤 pic.twitter.com/lvrPbRPsxu
Chance Liga








































































