„Zoufalé řešení, špatné rozhodnutí.“ Tak hodnotil klíčovou situaci v závěru utkání plzeňský kouč Miroslav Koubek. Jeho tým v poslední vteřině ztratil vítězství v úvodním utkání hlavní fáze Evropské ligy v Budapešti a remizoval s Ferencvárosem 1:1.
„Co by to mělo znamenat? Máme bod, měli jsme mít tři. Jsme totálně zklamaní i naštvaní, tohle je chyba. Podělali jsme to,“ řekl Koubek v televizním rozhovoru pro Nova Sport.
Viktorii poslal po čtvrt hodině do vedení Rafiu Durosinmi (22). Maďarský šampion hrál od 37. minuty bez vyloučeného Cebraila Makreckise (25), přesto v oslabení ve čtvrté minutě nastavení srovnal zásluhou střídajícího Aleksandara Pešiče (33).
„Kdyby to byl aspoň první zápas v sezoně, kdy to takhle ztratíme, ale už je to poněkolikáté. Jablonec, Slovácko… Připadá mi to, jako když jsme děcka někde na dvorku a nedbáme vůbec na disciplínu,“ zlobil se kapitán Matěj Vydra (33).
„Těžko se mi to hodnotí slušnými slovy. Pokazili jsme to zase na plné čáře. Štve nás, že takhle rozjetý zápas nedokážeme uhrát proti deseti. To už je asi někde chyba… Vždycky se strachujeme do posledních vteřin. A zase nás to potrestalo jako malé kluky, kterým je to jedno.“
Pouhé sekundy dělily Viktorii Plzeň od vítězství v Budapešti…😮💨#NovaSport | #UEL pic.twitter.com/VCdvdnoDUO
— Nova Sport (@novasport_cz) September 25, 2025
Podle trenéra Koubka se právě ztrátami bodů v závěrech zápasů Viktoria zabývá. „Je tam řada změn, chybí větší rutina i zkušenost v těchto rozhodujících situacích. Mužstvo není vyzrálé. Jsou tam hráči, kteří nemají v podobných situacích nejlepší provedení,“ přemýšlel nahlas.
Viktoria nezvítězila ani v druhém pohárovém duelu na stadionu Ferencvárose. V únoru přes celek z Budapešti přešla na úvod vyřazovací fáze ve stejné soutěži po venkovní prohře 0:1 a domácím vítězství 3:0. Západočeši si nespravili náladu po sobotní ligové porážce 1:2 na Spartě.
„Před zápasem bychom tu remízu možná brali, jelikož před několika měsíci jsme tady prohráli. Ale po tom průběhu by to mužstvo, jako je Plzeň, nemělo ztratit. Přece jenom už jsme odehráli X zápasů v evropských pohárech, a tohle se stávat nemůže. Teď jsme smutní a můžeme si za to sami,“ štvalo Vydru.
„Ale nesmí nás to zlomit, je to další zkušenost,“ uzavřel Koubek.
Ve druhém kole hlavní fáze Plzeň, která v minulém ročníku Evropské ligy došla až do osmifinále, přivítá za týden Malmö. Po loňské změně herního systému pohárů tvoří všech 36 účastníků jednu tabulku, z níž 24 týmů projde do vyřazovací části, z toho osm přímo do osmifinále. Každé z mužstev absolvuje čtyři zápasy doma i venku.
Běžela 16. minuta zápasu, když 𝐑𝐚𝐟𝐢𝐮 𝐃𝐮𝐫𝐨𝐬𝐢𝐧𝐦𝐢 vyslal tento nechytatelný projektil! 🚀🤯 @fcviktorkaplzen #NovaSport | #UEL pic.twitter.com/ggntOePMY8
— Nova Sport (@novasport_cz) September 25, 2025
Chance Liga








































































