Za oponou Priskeho nové smlouvy ve Spartě. Před podpisem odmítl Augsburg

Jiří Novák, 23. 10. 07:32
AC Sparta Praha
Brian Priske
FOTO: .cz

Setrvání Briana Priskeho ve Spartě nebyla tak úplně dopředu nalajnovaná záležitost. Jak zjistil portál inFotbal.cz, ve hře byly také minimálně dvě nabídky od různých zahraničních klubů.

Jak to dopadlo, už víme. Priske se dohodl se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým na prodloužení kontraktu. Ten předchozí by vypršel na konci sezony, nový má platnost až do 30. června 2026.

„V Brianovi jsme našli správného člověka, který, jak věříme, přinese Spartě další úspěchy. Do budoucna nám tento krok přináší stabilitu. A věříme, že Brian získá pro Spartu další titul, že bude nadále rozvíjet naše hráče a že budeme i v budoucnu schopni vyhrávat i evropské zápasy proti kvalitním soupeřům,“ těší Rosického.

Ale nemuselo to tak být. Dosud se na veřejnosti neobjevila informace, že Priske před dohodou se Spartou odmítl nejméně dvě nabídky z ciziny. Už v létě dal letenskému klubu přednost před odchodem do Saúdské Arábie. Daleko výraznější měl být však zájem německého Augsburgu teď v říjnu!

se Priskemu ozval po ukončení spolupráce s trenérem Enricem Maassenem, ale k dohodě nedošlo,“ potvrzují zdroje inFotbal.cz.

Novým koučem bundesligového klubu se nakonec stal Jess Thorup. Jmenován byl oficiálně teprve 15. října.

„Ve Spartě jsem šťastný a hrdý na práci, kterou tady děláme. Navíc cítím, že ještě můžeme udělat další progres. Užívám si každý den a každou sekundu,“ prohlásil Priske po vítězství nad Českými Budějovicemi (4:0).