Sparta prodloužila smlouvu s trenérem Priskem do roku 2026

Jiří Novák, 20. 10. 10:22
AC Sparta Praha
Brian Priske

Dánský lodivod Brian Priske podepsal nový kontrakt s pražskou Spartou. Trenér, který s klubem získal v minulé sezoně FORTUNA:LIGY mistrovský titul, má aktuálně platnou smlouvu do roku 2026. Podepsali také asistent trenéra Lars Friis a vedoucí fyzické přípravy Christian Clarup.

Spekulovalo se o tom, jak dlouho po úspěšném startu do angažmá ve Spartě Priske v klubu zůstane. Mluvilo se o další štaci v Dánsku, případně jiném evropském klubu. Na odchod to ale po podpisu kontraktu do roku 2026 nevypadá.

„Ve Spartě se cítím velmi šťastný, proto pro mě bylo jednoduché přijmout nabídku na pokračování spolupráce. Vnímám, jak jsem klubem přijímaný, jak je tady hodnocena moje práce, vidím, jak klub funguje. Stále také vidím hodně prostoru pro další progres. Všichni se koukáme do budoucnosti se stejnými cíli,“ řekl Priske pro klubový web Sparty.

„To, co se nám do této chvíle podařilo, vnímám jako týmový úspěch. Dokázali jsme díky zapojení všech lidí v klubu a u A-týmu propojit dvě kultury – českou a dánskou, opravdu jsme všichni tvrdě pracovali. Bez ohledu na to, zda jsme měli dobré výsledky, nebo jsme prožívali těžší okamžiky. Toho si vážím. Máme před sebou další výzvy,“ dodal dánský trenér.