Šéf Slavie Tvrdík o prodeji Juráska: Nestál 13 milionů eur, těžší vyjednávání jsem nezažil

inFOTBAL.cz, 10. 07. 13:58
SK Slavia Praha
David Jurásek a Jaroslav Tvrdík
FOTO: TV

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík řekl, že získala nákupem Davida Juráska (22) „skvělou posilu“. Tvrdí, že je lepší než Miloš Kerkez (19), kterého chtěl portugalský klub před českým bekem, a kromě sportovní návratnosti mu přinese v budoucnu i návratnost finanční.

Reklama

„Statistiky a výkony mluví za Davida. Nebylo žádným překvapením, že o něj Benfica usilovala. Moc dobře jsme si uvědomovali, že Jurásek je na svém postu na špici žebříčku nejlepších hráčů do 23 let v Evropě,“ řekl Tvrdík v rozhovoru pro portugalský deník O Jogo.

Potvrdil, že o českého reprezentanta měly po fantastické sezoně zájem kluby z největších soutěží – , Španělska, , Německa i .

Aniž by prozradil přesné číslo, přestup prý „nebyl uzavřen za 13 milionů eur“, jak se v portugalských médiích objevovalo.

„Musím říct, že vyjednávání se sportovním ředitelem Benfiky bylo nesmírně obtížné. Nejtěžší za dobu, co jsem ve fotbale. Svou práci dělá velmi dobře,“ řekl Tvrdík o Rui Pedru Brazovi. Ten si vzal jednání osobně na starost a včera na Juráska čekal na letišti, odkud ho odvezl na hotel a lékařskou prohlídku.

Reklama

Tvrdík také spontánně řekl, že „Jurásek je lepší než Miloš Kerkez“, maďarský bek z AZ Alkmaar, kterého původně Benfica měla na seznamu postaveného výš než českého krajního obránce.

„Grimalda, kterého by měl Jurásek v Benfice nahradit, jsem hrát neviděl, ale naši statističtí experti je porovnali a celková výkonnost je téměř totožná. Jurásek je navíc mladý hráč, takže jeho výkonnost se bude dál vyvíjet. Když přišel do Slavie, adaptoval se velmi rychle. Věřím, že bude velkým přínosem pro Benfiku, a ta ho v budoucnu snadno prodá do dalšího klubu,“ předpověděl Tvrdík.

Jurásek podepsal smlouvu do roku 2028 a už dnes by měl být oficiálně představen jako hráč Benfiky.

Portugalský deník O Jogo