Reprezentační trenér Miroslav Koubek se vrátil k třaskavému hodnocení remízy s JAR (1:1), kdy bezprostředně po utkání označil výkon českého týmu za „pozitivní“ a spustil proti sobě vlnu drtivé kritiky.
„Vyjádřil jsem se poněkud nešťastně, když jsem řekl, že to bylo pozitivní,“ uvedl Koubek na tiskové konferenci před klíčovým duelem s Mexikem.
„Nedodal jsem, co jsem tím měl na mysli. Ty pozitivní prvky, které v tom zápase byly, jsem měl rozvést. Celkově jsem byl samozřejmě s výkonem mužstva velmi nespokojený. Moje chyba, omlouvám se.“
O jaké pozitivní prvky šlo?
„Největší pozitivum, co jsem měl na mysli a nerozvedl, byl počet vytvořených brankových situací. Byly asi čtyři nebo pět, a byly dobré. Třeba oproti Koreji nastalo v tomto zlepšení. Doufám, že budeme pokračovat,“ vysvětlil zkušený kouč.
Jinak se prý musejí jeho svěřenci po všech stránkách zlepšit, i proto připravuje další změny v základní sestavě. Hrát nejspíš nebude útočník Patrik Schick (30).
„Zlepšit musíme práci s míčem. Jednoznačně je potřeba se udržet víc na balonu. Pokud to neuděláte, padáte do hlubokého bloku, to je jednoduché. A to není náš plán, my takhle hrát nechceme. Nikdo to hráčům neordinuje, nikdo nedává pokyn: dejte branku a stáhněte se. Proboha, to vůbec ne,“ pokračoval Koubek.
„Musíme zlepšit držení míče, protože jinak běháte bez balonu, ubývají síly. My nepotřebujeme naběhat takové kilometry, netoužíme po tom. Jsme si vědomi, kde máme rezervy, a to je právě v této oblasti. Doufám, že máme prostor pro zlepšení.“
Dalším faktorem je podle Koubka udržet vedení. Češi dvakrát vedli, ale ani jednou nebrali plný bodový zisk. Do třetice by si konečně rád vychutnal vítězství.
„I když se fotbal nelíbil, mohli jsme těch bodů mít víc. Někdy je to trošku o štěstí, ale dělali jsme chyby. Celkový výstup je ten, že nejsme spokojeni s herním obrazem a chceme být lepší,“ má jasno Koubek.
„Určitě ale nejsme ve stádiu, že bychom byli psychicky dole nebo v takovém stavu, jak by si třeba někdo zvenčí mohl myslet. Atmosféra je dobrá, koncentrovaná a věřím, že bojovná,“ ujistil fanoušky.
🗣️ "Vyjádřil jsem se nešťastně, když jsem řekl, že to bylo pozitivní. Nedodal jsem, co jsem měl na mysli. Celkově jsem byl s výkonem mužstva velmi nespokojen," sdělil trenér Miroslav Koubek 🇨🇿⚽️ před utkáním s Mexikem.
— ČT sport (@sportCT) June 23, 2026
Více 👉 https://t.co/ddtE61mneU pic.twitter.com/fUiyZUXIaC
Chance Liga







































































