Opustí Staněk Viktorii Plzeň? Jeho (ne)přestup spustí v lize více brankářských změn

inFOTBAL.cz, 08. 07. 19:36
FC Viktoria Plzeň
Jindřich Staněk

Nejen Viktoria čeká, jestli odejde Jindřich Staněk (27). Údajně mělo dojít k několika neformálním diskuzím s potenciálními zahraničními zájemci, podle informací inFotbal.cz však oficiální nabídka do Štruncových sadů zatím nedorazila.

Reklama

Mezi západočeským klubem a jeho gólmanskou jedničkou existuje gentlemanská dohoda, že v případě adekvátní nabídky se jejich cesty rozejdou. A tak čekají i další české kluby, které podle toho budou reagovat.

Netrpěliví jsou , kteří počítají s příchodem dalšího gólmana. Nejraději by prodloužili hostování plzeňského Martina Jedličky (25), ale pokud Staněk neodejde do ciziny, posune se ve Viktorii na pozici jedničky on.

Brankářský domino efekt pokračuje do Slavie, kde marně čeká na šanci Jan Stejskal (26). Ten ani neodjel s týmem na herní soustředění do Rakouska a zůstal v Praze, kde léčí drobný svalový problém. V případě, že Jedličkův návrat do Ďolíčku nevyjde, Klokani by mohli znovu uvažovat o Stejskalovi.

Jan Stejskal
FOTO: TV

Jenže nemusí být dostupný dlouho. Po Pardubicích či Hradci Králové se začal na Stejskala dotazovat i majitel Jablonce Miroslav Pelta, který po neúspěšné předchozí sezoně přestavuje kádr a ze všech prvoligových klubů rozjel největší přestupový kolotoč. Stejskal je na seznamu.

Reklama

Trojka Slavie chce začít pravidelně chytat ligu, a tak zkoumá možnosti. Smlouvu má v Edenu podepsanou ještě na dva roky. „Sešívaní“ si před pár týdny měli za jeho transfer říct jeden milion korun.