Plzeň představila soupisku pro nadcházející sezonu. O Dwehovi se jedná

Opustí Staněk Viktorii Plzeň? Jeho (ne)přestup spustí v lize více brankářských změn

Jindřich Staněk

Nejen Viktoria čeká, jestli odejde Jindřich Staněk (27). Údajně mělo dojít k několika neformálním diskuzím s potenciálními zahraničními zájemci, podle informací inFotbal.cz však oficiální nabídka do Štruncových sadů zatím nedorazila.

Pokračovat

Viktoria Plzeň nevzala na soustředění Haška a N’Diayeho. Řeší se, kam půjde

Modou N'Diaye
FOTO: fcviktoria.cz

Viktoria odcestovala na soustředění do Rakouska s 22 hráči do pole a 4 brankáři. Mezi třemi tyčemi ještě může dojít k nějakému odchodu. Spekuluje se o přestupu Jindřicha Staňka (27) do zahraničí, nebo Martina Jedličky (25) v rámci české ligy, když Staněk zůstane.

Pokračovat

Brankář Plzně Staněk vyhlíží přestup. Kolotoč gólmanů spustil Sommer v Bayernu

Stanek

Teprve až přestup Yana Sommera (34) z Borussie do Bayernu Mnichov spustil pohyby brankářů v Evropě. Následovaly další transfery ve Francii – a postupně se může dostat i na Jindřicha Staňka (26) z Viktorie .

„Takže zatím čekáme,“ řekl pro deník Sport gólmanův agent Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest. „Připadá v úvahu jen permanentní přestup, žádné hostování. Ideálně klub, který není ohrožen sestupem, dobré vytížení.“

Jak jsme psali, Staněk má s majitelem Plzně Adolfem Šádkem ústní dohodu, že v případě zajímavé nabídky budou spolu potenciální přestup řešit. „V Plzni je spokojený, v žádném případě neutíká. Na druhou stranu si uvědomuje, že doba na odchod není nekonečná. Je načichlý Evropou, má motivaci, chce jít ven,“ dodal Kolář. Západočeši mají se Staňkem smlouvu do 30. 6. 2025.

Staněk zůstává v Plzni, ale má dohodu se Šádkem. „Lukrativní nabídky budeme řešit“

Brankářská jednička Viktorie Jindřich Staněk uzavřel ústní dohodu s majitelem klubu Adolfem Šádkem, že v případě lukrativní nabídky budou společně řešit možnosti přestupu. Prozradil to na tiskové konferenci sportovní ředitel Daniel Kolář. „Ale v tuto chvíli to vypadá, že nadále zůstává naším hráčem.“