Hradec Králové nezažívá jednoduché přestupové období. Východočeši přišli o několik opor, hodně bolí odchody Toma Slončíka (21) a Alexandra Sojky (22). S příchody to tak žhavé není, trenér David Horejš přiznal, že jeho výběr ještě potřebuje přivést novou krev.
„Odešli nám tři hráči ze základu. Na druhou stranu přišel Dan Trubač a vypadá to, že si ponecháme Viktora Zentricha. Ještě potřebujeme posílit, s vedením se o tom bavíme. Snad se nám do začátku jara povede přivést minimálně jednoho hráče. Doufám, že se během příštího týdne posily ze zahraničí dočkáme,“ cituje iSport 48letého stratéga.
Jednoho fotbalisty ze zahraničí už se Hradec Králové dočkal. K prvoligovému celku se připojil lotyšský forvard Marko Regža (27), jenž dorazil z Rigy. 195 centimetrů vysoký útočník je s týmem týden.
„Vidíme ho na tréninku, posouvá se a zlepšuje. Měli jsme ho nastudovaného. Je to kluk, který umí dát gól a perfektně se orientuje před brankou. Takový hráč nám chyběl,“ vypíchl Horejš přednosti vytáhlého Lotyše.
V Hradci ještě neztrácí naději, že by se k týmu na jaře mohli znovu zapojit zmiňovaní Slončík a Sojka, kteří se vrátili do plzeňské Viktorie.
„Uvidíme, jakou budou mít vytíženost ve svých klubech. V případě Saši Sojky to pro nás byla rána. Vůbec jsme s jeho odchodem nepočítali. Kdyby se mohli vrátit, byli bychom za to rádi. Skočili bychom po nich,“ přiznal Horejš.
Hradec má za sebou generálku před startem jarní části, český tým porazil ukrajinský Kolos 4:3. 31. ledna se Východočeši utkají v lize s olomouckou Sigmou.
Chance Liga









































































