Hráč má hrát. Fousek poslal Součkovi jasný vzkaz, přiklání se k výroku Sadílka

Jiří Novák, 18. 10. 15:27
Česko
Petr Fousek

Tomáš Souček (28) v posledních dnech veřejně podporoval kritizovaného trenéra Jaroslava Šilhavého. 61letý kouč nakonec u týmu zůstal, což na tiskové konferenci potvrdil předseda FAČR Petr Fousek. Ten zároveň okomentoval Součkova prohlášení. „Výkonný výbor se spíše ztotožňuje s výrokem hráče Sadílka, který řekl, že tohle je věc vedení FAČR,“ prohlásil Fousek.

Postavení kabiny a kapitána bylo v posledních dnech hojně diskutovaným tématem. „Já podporuji trenéra, realizační tým, všechny hráče, takže jsem s nimi. Tak to má být, když se výkonný výbor spojí s hráči, protože oni sami nejsou v kabině a neví, jak to hráči cítí,“ cituje 28letého záložníka iROZHLAS.

Souček podporoval trenéra Šilhavého na veřejnosti i v zákulisí. „Mluvil jsem s kapitánem Součkem, který zopakoval postoj kabiny. My tomu rozumíme. Chceme věřit tomu, že je to vklad zejména do výkonu v nadcházejících zápasech, než nějaká srdeční záležitost směrem k trenérovi,“ řekl předseda FAČR.

Zároveň ale nepřímo Součkovi oponoval. „Výkonný výbor se spíše ztotožňuje s výrokem hráče Sadílka, který řekl, že tohle je věc vedení FAČR,“ přiklonil se Fousek k postoji 24letého reprezentanta. „Je to o tom, že hráči mají hrát, trenéři mají trénovat a funkcionáři mají funkcionařit,“ dodal Fousek.

Následně si ještě předseda výkonného výboru vzal slovo a reagoval na Součka. „Výkonný výbor samozřejmě má informace o tom, jaké vztahy a další mechanismy fungují okolo .“