Chci hrát a ve Spartě mi nebylo nejlíp, zdůvodnil Daněk hostování v Pardubicích

inFOTBAL.cz, 12. 10. 07:55
AC Sparta Praha
Kryštof Daněk
FOTO: fkpardubice.cz

Čtyři zápasy, dva góly. Štace v Pardubicích se pro Kryštofa Daňka (20) zatím jeví jako skvělý krok. Ve Spartě nehrál, teď sbírá důležité minuty. „Už na konci minulé sezony mi nebylo nejlíp. Chci hrát –⁠ a od toho se odvíjí moje pohoda. Když nehraju, mrzí mě to,“ přiznal talentovaný fotbalista.

V rozhovoru pro sport.cz Daněk potvrdil informace inFotbalu z července, že svou situaci řešil s trenérem Sparty Brianeme Priskem. „Trochu jsme se o tom bavili, ale do detailu bych to teď nerozebíral. Snad jen takhle: nezbývá vám nic jiného, než to přijmout.“

Tehdy mu Priske řekl, že moc šancí nedostane a pro jeho fotbalový vývoj bude hostování lepším řešením. „Začal jsem ho hledat, abych se z toho dostal,“ doplnil Daněk.

Jak psal inFotbal.cz po celé léto, původní plán počítal s hostováním v zahraničí. Zájemců bylo několik, ale Daňka chtěli včetně přestupové opce v maximální výši 2 až 3 miliony eur. A na to zase nechtěla přistoupit .

Proto nakonec Daněk zvolil , které upřednostnil před jinými nabídkami z české ligy – hlavně Jablonce a Sigmy Olomouc.

„Bylo ještě pár dalších možností, ale nakonec jsem se rozhodl pro Pardubice. Myslím, že správně. Nebyla to úplně jasná volba, ovšem postupně se ukázala jako nejlepší. Nejdůležitější pro mě je, že pravidelně hraju. To byl hlavní důvod, proč jsem tu změnu udělal. V Pardubicích je zajímavý tým a kabina skoro jako v jednadvacítce. Jsme hodně mladí, ale je to dobrá cesta,“ dodal.

Hostování bez opce je domluvené do konce podzimní části, v zimě se bude řešit, co dál.