Podepsáno. Jan Trousil a Tomáš Polách se dohodli s vedením Pardubic na nových smlouvách. „V českém fotbalovém prostředí jde o neobvyklý krok,“ informují Východočeši s tím, že oba trenéři měli platné kontrakty ještě na dva roky a nyní jsou ještě delší. „Víceleté,“ zdůraznil klub, ale délku neupřesnil.
„Jsme rádi, že můžeme v naší spolupráci s Janem Trousilem a Tomášem Poláchem pokračovat. Jsme přesvědčeni, že práce, kterou v klubu odvádějí, si takový krok zaslouží,“ řekl sportovní ředitel Jiří Bílek pro klubový web.
„Po jejich příchodu šel tým výkonnostně nahoru. Důležité také je, že se zároveň daří rozvíjet mladé hráče, což je pro Pardubice dlouhodobě jeden z hlavních pilířů.“
Podle Bílka má spolupráce má jasný směr a dává smysl. „Věříme, že jim nové kontrakty přinesou potřebný klid na práci a že společně navážeme na to, co se nám podařilo nastavit v uplynulé sezoně. Naším cílem je pokračovat v rozvoji týmu i jednotlivých hráčů a dál posouvat Pardubice správným směrem.“
Trousil svého nadřízeného doplnil slovy, že v Pardubicích našel klub, který výborně funguje. Líbí se mu i město pro rodinný život.
„Přišli jsme sem před nějakými osmi měsíci. V tuto chvíli máme za sebou 21 ligových zápasů na lavičce Pardubic a dostali jsme nabídku na prodloužení smlouvy. Trenérů je hodně a dostat se do ligy je těžké, proto si toho strašně moc vážím,“ uvedl kouč.
„Vytvořili jsme tu velice dobrý realizační tým, a tak jsem rád, že na východě Čech mohu dál pokračovat.“
POV: 📷📝 pic.twitter.com/2D3XRK6qhT
— FK Pardubice (@FK_Pardubice) June 26, 2026
Chance Liga









































































