Sigma Olomouc posiluje i svůj rezervní tým. Na Andrův stadion se vrací Marek Matocha (28) a Jakub Habusta (33), kteří prošli olomouckou mládeží a naposledy působili v druholigovém Prostějově.
„Oba dva hráči už jsou zkušení a měli by nám pomoct s vytvořením základní osy družstva. Vidíme u nich také do budoucna přesah k trenérské činnosti směrem do akademie,“ uvedl ředitel rozvoje fotbalu Michal Hrubý pro klubový web.
Habusta z Olomouce odcházel polského celku Odra Opole v roce 2017, za A-tým Sigmy odehrál 24 zápasů a vstřelil 1 branku.
„Nabídka mě velmi potěšila a jsem rád, že se mohu vrátit do klubu, kde jsem fotbalově vyrůstal od žákovských kategorií až po A-tým. Těší mě, že si mohu znovu zahrát za Sigmu, a věřím, že se nám bude v B týmu dařit a že budu mužstvu přínosem jak na hřišti, tak i mimo něj a zároveň se už zapojovat do dalších aktivit v klubu,“ nechal se slyšet třiatřicetiletý fotbalista.
Jeho o pět let mladší kolega působil na Andrově stadionu do roku 2014 a za A-tým se do soutěžního zápasu nepodíval.
„Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost vrátit se do Sigmy zpátky. Prošel jsem tady skoro celou mládež, když se objevila možnost na návrat, tak nebylo nad čím váhat,“ dodal Matocha.
Sigma Olomouc tak pokračuje ve stavbě rezervního týmu, největší posilou se doposud stal bývalý kapitán Vít Beneš (37).
Dvě známé tváře zpět doma!🔵⚪
— SK Sigma Olomouc (@SKSigmaOlomouc) June 24, 2026
Do B-týmu Sigmy se vracejí odchovanci Jakub Habusta a Marek Matocha, kteří budou modrobílým pomáhat v nadcházející sezoně. 💪
Vítejte zpět a ať se daří! ⚽️💙
📲 Více v článku👇🏼
🔗 https://t.co/iMNFPtv9r4 pic.twitter.com/FZylUA54BH
Chance Liga








































































