Zájem Slavie? Tanko zůstane v Baníku Ostrava minimálně do léta, řekl Hapal

inFOTBAL.cz, 16. 10. 18:58
FC Baník Ostrava
Pavel Hapal

Baník chce udržet klíčového útočníka Abdullahiho Tanka (25). Jak psal před dvěma týdny portál inFotbal.cz, objevil se vysoko na seznamu Slavie. Podle posledních informací zatím nedošlo na konkrétní jednání. Spíš „sešívaní“ kolem Tanka stále krouží a dotazují se.

„Tanko je jedním z nejžádanějších útočníků v lize, jsem ale přesvědčený, že u nás zůstane,“ prohlásil trenér Baníku Pavel Hapal.

Ostravský kouč se k případným odchodům vyjádřil v pořadu Zeptej se mě na klubovém Youtube kanálu. Tankův odchod v zimní pauze vylučuje.

„I když je ve fotbale všechno možné, tak tuhle sezonu určitě odehraje za . Věřím, že Tanko i Ewerton (26) zůstanou minimálně do léta. Tanko je náš, můžeme se rozhodnout podle našeho uvážení. Ale i Ewerton, věřím, bude chtít zůstat další půlrok. Byla by škoda přemýšlet o jejich odchodu, to vůbec v hlavě nemám.“

Hapal naopak chce současný kádr v zimě posílit.

„Pracujeme na tom, aby zůstal po podzimu ve stejném složení. Rádi bychom ho zkvalitnili, pokud to bude možné.“

Na jaké pozice?

„Chybí nám víc hráčů na křídlech, tam jich máme méně. Věřím, že někoho dokážeme přivést.“

Hapal se také vyjádřil k předkupnímu právu, který si prosadila do smlouvy při přestupech Tomáše Riga (21) a Jakuba Markoviče (22).

„Pokud na ně přijde nabídka od jiného klubu – vymyslím si třeba v hodnotě 1 milionu eur –, tak Slavia může tuto částku doplatit a uplatnit právo na jejich odkoupení. Ale nemá právo zpětného odkupu a my neuvažujeme o prodeji ani jednoho z nich.“

A dotaz od fanouška padl i na Matěje Vydru (31) – vrátí se z Viktorie do Baníku?

„Nepřemýšlíme o něm, ani by to nebylo dostupné ze strany Plzně. Do útoku máme vytipované jiné hráče,“ dodal Hapal.