Vácha skončil ve Spartě. Jako asistent trenéra B-týmu působil čtyři měsíce

Jiří Novák, 16. 10. 12:04
AC Sparta Praha
Lukáš Vácha
FOTO: sparta.cz

Lukáš Vácha byl odvolán z pozice asistenta trenéra B-týmu pražské Sparty. V klubu ani jeho akademii nebo pokračovat v jakékoli jiné roli. Potvrdily se tak informace inFotbal.cz. Hlavním důvodem Váchova odchodu měly být podle spekulací rozdílné názory z trenérem rezervy Sparty Petrem Janouškem.

Pro Váchu je to celkem turbulentní rok. V květnu oznámil definitivní konec hráčské kariéry a děkoval svým bývalým klubům. Zejména Spartě. „Mojí druhé rodině, mému životu,“ loučil se na sociálních sítích.

O měsíc později se asistentské role B-týmu ujal naplno a předpokládalo se, že bude se Spartou spjat jako trenér dlouhé roky. To teď ale nebude možné, alespoň ne v dalších týdnech či měsících.

„V létě se stal členem realizačního týmu B-mužstva, zastával pozici asistenta trenéra. Nyní bude pokračovat ve studiu a rozvoji trenérské kariéry mimo struktury letenského klubu,“ komentuje v oficiálním prohlášení Váchův odchod.

Jako asistent B-týmu fungoval Vácha čtyři měsíce. Podle informací inFotbal.cz však není vyloučen jeho budoucí návrat do Sparty, s vedením se totiž nerozchází ve zlém.