V prosinci zdravotní prohlídka? Příchod Durosinmiho se blíží, píší v Německu

Petr Ficker, 01. 12. 16:25
Eintracht Frankfurt
Rafiu Durosinmi
FOTO: fcviktoria.cz

Už za pár dní by se mohl Rafiu Durosinmi (20) vydat do Německa na zdravotní prohlídku. Pokud vše klaplne, stane se hráčem Eintrachtu Frankfurt. Alespoň tak o tom informuje německá stanice Sky Sports.

Reklama

Německá televize také uvádí, že Durosinmi by měl stát kolem 7-8 miliony eur + další bonusy pro . Informace inFotbal.cz se však liší. Jak už jsme psali před dvěma dny, Západočeši údajně akceptují pouze nabídky, které nepůjdou pod 10 milionů eur.

Reportér Sky Sports také poukazuje na to, že Durosinmiho zranění není tak vážné a měl by být během tří až čtyř týdnů zdravotně v pořádku.

Podle inFotbal.cz jsou ve hře o Durosinmiho už jen a Frankfurt. Ačkoliv se Durosinmi údajně domluvil na podmínkách smlouvy s Frankfurtema tuto destinaci upřednostňuje, pořád čeká na souhlas Plzně. Transfer zdaleka není domluvený, jak se ještě před několika dny mohlo zdát. Kluby jednají.

„Na spadnutí to není. Šéf klubu Adolf Šádek požaduje za Durosinmiho fixní částku 10 milionů eur (přes 242 milionů korun), jinak na přestup nepřistoupí. Německé kluby dosud nabízely nižší fix 7-8 milionů eur plus bonusy, se kterými se dostanete na deset milionů, to ale nestačí,“ tvrdí zdroje portálu inFotbal.cz.

Reklama

To potvrzuje i Christopher Michel z německého Sport 1, který na sociální síti X uvedl, že jednání nejsou jednoduchá a Durosinmi vzbudil zájem i dalších klubů, což plzeňské vedení dodává sebevědomí.

Před necelým týdnem byl Durosinmi spojovaný také s Wolverhamptonem z anglické Premier League. Podle deníku Telegraph měl být vysoko na seznamu vyhlédnutých útočníků, ale právě požadovaná cena s velkou pravděpodobností zájem ochladila.