Tajná varianta FAČR. Hledání nového trenéra přineslo překvapivá jména

inFOTBAL.cz, 16. 10. 21:00
Česko
Jiří Chytrý a Miroslav Beránek
FOTO: depositphotos.com, fotbal.cz

V úterý bude vláda českého fotbalu řešit odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého. Výkonný výbor zahájí diskuzi a hlasování o jeho setrvání, nebo konci. Fotbalová asociace má patrně blíž k druhé variantě, tedy udělat změnu. Dost možná ale nebude tak radikální, jak by si fanoušci národního týmu mysleli.

Zdroje portálu inFotbal.cz hovoří o tom, že ještě o víkendu si nejvyšší představitelé FAČR pohrávali s myšlenkou odstranit Šilhavého, ale nikoli celý jeho realizační tým. Na pozici hlavního trenéra by se posunul dosavadní asistent Jiří Chytrý a utvořil by překvapivý tandem s Miroslavem Beránkem, současným šéftrenérem reprezentačního úseku.

Beránek v roce 2002 vyhrál s jednadvacítkou mistrovství Evropy, trénoval Slavii, Blšany, Brno či kazašskou Astanu. Před Strahovem působil coby šéftrenér dorostu znovu ve Slavii. „Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér. Očekávám, že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek, když Beránka angažoval v roce 2022.

Není vůbec jisté, zda tato varianta bude nakonec na výkonném výboru navržena, nebo posléze dokonce schválena. Návrhů se může objevit víc. Stále koluje jméno například Ivana Haška, ale i dalších trenérů. Akorát Jindřich Trpišovský by už na seznamu figurovat neměl.

V úterý se rozhodne.

„Na jednání výkonného výboru jsou přizvaní reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, technický ředitel FAČR Erich Brabec a předseda Sportovní rady FAČR Vladimír Šmicer,“ uvedla asociace v tiskovém prohlášení.