Sportovní ředitel Leverkusenu: Nastartoval nás prodej Havertze, Xabi Alonso zůstane

inFOTBAL.cz, 11. 02. 16:53
Bayer Leverkusen
Xabi Alonso

Prodej Kaie Havertze (24) do v létě 2020 za 80 milionů eur byl začátek dnešního úspěchu Bayeru . Řekl to sportovní ředitel Simon Rolfes (na fotce vlevo) pro německou televizi Sport1. Finanční přínos z tohoto transferu německý klub využil na investice do mladých hráčů s velkým potenciálem.

Reklama

„Podepsali jsme Palaciose, Tapsobu, Wirtze a další. Následně se dařilo tuto kvalitu postupně doplňovat. Letos máme hráče, kteří jsou absolutní špičkou,“ prohlásil Rolfes.

A další špičkové jméno šéfuje týmu – trenér Xabi Alonso, který je spojován s nejprestižnějšími fotbalovými adresami. Momentálně asi nejvíc s Liverpoolem, kde po sezoně skončí Jürgen Klopp.

„Jsem si jistý, že zůstane u nás. Jedna věc je smlouva, kterou tady má, a jiná věc je, jak dobře se cítí v Leverkusenu. Ví, že má velmi dobrý tým a že příští rok budeme mít stejně dobré vyhlídky. Žádná zemětřesení nenastanou,“ myslí si Rolfes.

Leverkusen v sobotu porazil Bayern 3:0 a vede bundesligovou tabulku o pět bodů. Mluvit o titulu? Zatím prý předčasné.

Reklama

„Ještě je ve hře hodně bodů. Naším cílem je jít krok za krokem. Konečný výsledek budeme znát v květnu, ne dříve,“ nepřeceňuje současné postavení Rolfes.